Jedynie prawda jest ciekawa


Lewicki: Clinton jest osobą pozbawioną moralności politycznej

08.11.2016

„Pani Clinton jest osobą pozbawioną moralności politycznej i jako osoba pozbawiona moralności politycznej nie jest godna zasiadać w Gabinecie Owalnym. […] To nie jest osoba, która spełnia to podstawowe kryterium prezydenta Stanów Zjednoczonych - czy chciałbyś swojej córce, czy synowi powiedzieć: to jest dla ciebie wzór? - zastanawiał się Zbigniew Lewicki, amerykanista na amerykańskim przeglądzie tygodnia w Klubie Ronina.

Jak podkreślił, prezydentura Clinton będzie słaba, ponieważ w wielu sprawach trwają dochodzenia i istnieje możliwość, że stanie ona przed sądem jako prezydent Stanów Zjednoczonych.

Dodał, że sytuacja nie jest kolorowa również w przypadku Donalda Trumpa. Podkreślił, że nie jest on Ronaldem Reaganem.

„Musimy pamiętać o doświadczeniu koniecznym do tego, by rządzić supermocarstwem. Ronald Reagan jednak przeszedł karierę polityczną. Był gubernatorem Kalifornii, szefem wielkiego związku zawodowego, kandydował na urząd prezydenta. Przygotowywał się do tego. Nie można z ulicy wejść do Białego Domu i Gabinetu Owalnego i wiedzieć co się robi. Donald Trump nie uczył się geopolityki, nie uczył się tego co stanowi istotę działań politycznych, czyli umiejętności przewidywania konsekwencji swoich zachować w piątym, czy piętnastym ruchu. Tej umiejętności nie da się nabyć w ciągu dwóch tygodni” - zwrócił uwagę Lewicki.

Zauważył także, że przeciwnikiem Trumpa będzie wytrawny gracz Władimir Putin i zastanawiał się nad ewentualną reakcją Stanów Zjednoczonych w przypadku agresji Rosji na państwa bałtyckie.

„Cała sztuka polega na tym, żeby Rosja nie wkroczyła tam gdzie chce wkroczyć, żeby ją zatrzymać zanim to się stanie. Tutaj potrzeba bardzo wytrawnych graczy, żeby nie dopuścić do tego typu konfrontacji. Do tego typu brutalnego wyboru - czy pozwolimy jakiemuś krajowi zginąć, czy narazimy świat na wojnę. To już jest diabelski wybór. Ten wybór trzeba powstrzymać zanim on nastąpi - podkreślił Zbigniew Lewicki.

Zauważył, że Amerykę najprawdopodobniej czeka długa walka sądowa o to, jaki naprawdę był wynik wyborów. Może to sparaliżować administrację a  brak decyzyjności może wywołać napięcia społeczne.

wkt/blogpress.pl

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook