Jedynie prawda jest ciekawa


Lewicki: Clinton jest osobą pozbawioną moralności politycznej

08.11.2016

„Pani Clinton jest osobą pozbawioną moralności politycznej i jako osoba pozbawiona moralności politycznej nie jest godna zasiadać w Gabinecie Owalnym. […] To nie jest osoba, która spełnia to podstawowe kryterium prezydenta Stanów Zjednoczonych - czy chciałbyś swojej córce, czy synowi powiedzieć: to jest dla ciebie wzór? - zastanawiał się Zbigniew Lewicki, amerykanista na amerykańskim przeglądzie tygodnia w Klubie Ronina.

Jak podkreślił, prezydentura Clinton będzie słaba, ponieważ w wielu sprawach trwają dochodzenia i istnieje możliwość, że stanie ona przed sądem jako prezydent Stanów Zjednoczonych.

Dodał, że sytuacja nie jest kolorowa również w przypadku Donalda Trumpa. Podkreślił, że nie jest on Ronaldem Reaganem.

„Musimy pamiętać o doświadczeniu koniecznym do tego, by rządzić supermocarstwem. Ronald Reagan jednak przeszedł karierę polityczną. Był gubernatorem Kalifornii, szefem wielkiego związku zawodowego, kandydował na urząd prezydenta. Przygotowywał się do tego. Nie można z ulicy wejść do Białego Domu i Gabinetu Owalnego i wiedzieć co się robi. Donald Trump nie uczył się geopolityki, nie uczył się tego co stanowi istotę działań politycznych, czyli umiejętności przewidywania konsekwencji swoich zachować w piątym, czy piętnastym ruchu. Tej umiejętności nie da się nabyć w ciągu dwóch tygodni” - zwrócił uwagę Lewicki.

Zauważył także, że przeciwnikiem Trumpa będzie wytrawny gracz Władimir Putin i zastanawiał się nad ewentualną reakcją Stanów Zjednoczonych w przypadku agresji Rosji na państwa bałtyckie.

„Cała sztuka polega na tym, żeby Rosja nie wkroczyła tam gdzie chce wkroczyć, żeby ją zatrzymać zanim to się stanie. Tutaj potrzeba bardzo wytrawnych graczy, żeby nie dopuścić do tego typu konfrontacji. Do tego typu brutalnego wyboru - czy pozwolimy jakiemuś krajowi zginąć, czy narazimy świat na wojnę. To już jest diabelski wybór. Ten wybór trzeba powstrzymać zanim on nastąpi - podkreślił Zbigniew Lewicki.

Zauważył, że Amerykę najprawdopodobniej czeka długa walka sądowa o to, jaki naprawdę był wynik wyborów. Może to sparaliżować administrację a  brak decyzyjności może wywołać napięcia społeczne.

wkt/blogpress.pl

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook