Jedynie prawda jest ciekawa


Lewandowski: Strajk na Śląsku jest nieunikniony

07.03.2013

"Solidarność” nie wychodziłaby na ulice i nie organizowałaby tylu akcji, gdyby politycy chcieli z nami rozmawiać" - mówi rzecznik Krajowej Komisji NSZZ "Solidarność", tłumacząc przyczyny planowanego strajku.

"Strajk na Śląsku gotowy jest już od dłuższego czasu. W przeprowadzonych referendach zakładowych ponad 150 tys. pracowników z ponad 170 tys., którzy wzięli udział w głosowaniu opowiedziało się za strajkiem" - mówi w rozmowie z portalem wGospodarce.pl Marek Lewandowski, rzecznik przewodniczącego Krajowej Komisji NSZZ "Solidarność".

W wywiadzie wyjaśnia przyczyny, z powodu których związkowcy chcą zdecydować się na strajk: "Jednym z dwóch głównych problemów, które podnosimy jest brak polityki przemysłowej, co skutkuje utratą miejsc pracy, dużymi zwolnieniami. To nie jest tylko przykład Fiata, czy innych firm związanych z produkcją samochodową, ale także zakładów przemysłu wydobywczego, hutniczego. Drugim bardzo ważnym postulatem jest kwestia pakietu klimatycznego, który będzie skutkował dalszą utratą miejsc pracy. Obostrzenia, które nakłada pakiet klimatyczno-energetyczny będą powodować drastyczne podniesienie kosztów wytwarzania energii. To przełoży się na wiele tysięcy miejsc pracy" - ocenia Lewandowski.

I puentuje, narzekając na brak merytorycznej dyskusji po stronie rządu: "„Solidarność” nie wychodziłaby na ulice i nie organizowałaby tylu akcji, gdyby politycy chcieli z nami rozmawiać. Polska jest fenomenem w Europie, bo związki zawodowe same piszą merytoryczne projekty. Przypomnę, że pierwsze projekty złożyliśmy premierowi na biurko, ale nie było żadnego odzewu. Nie zostały ani ocenione, ani nie toczyła się na ich temat żadna dyskusja" - ubolewa Lewandowski.

Całość rozmowy dostępna na portalu wGospodarce.pl. Polecamy!

ll

[Fot. solidarnosc.org]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook