Jedynie prawda jest ciekawa


Lewandowski: Maszynka do głosowania zrobiła swoje

11.05.2012

Wiem, że to jest głupota, żeby tak ważne prawo, które ma funkcjonować przez kilkadziesiąt lat było wprowadzane wbrew społeczeństwu – mówi o ustawie emerytalnej portalowi Stefczyk.info Marek Lewandowski, rzecznik szefa „Solidarności”.

Stefczyk.info: Sejm przyjął ustawę wydłużającą wiek emerytalny do 67. roku życia. Jak Państwo to oceniają?

Marek Lewandowski: Tego się spodziewaliśmy. Nikt tu nie jest zaskoczony takim rozwiązaniem. Maszynka do głosowania zrobiła swoje, my będziemy robić swoje. Będziemy protestować dopóki ta zła ustawa nie trafi ostatecznie do kosza.

Posiedzenie zaczęło się od skandalicznej decyzji o nie wpuszczeniu Państwa do Sejmu

To nawet trudno komentować. To zwykła prowokacja. Ewa Kopacz traktuje Sejm jak swój folwark. My w odwecie blokujemy obecnie wszystkie wyjścia z Sejmu. Nie pozwolimy parlamentarzystom wyjechać do domów.

Nie dojdzie do walk?

Będziemy stawiać bierny opór. Nie będziemy walczyć z policją. Nie zamierzamy być agresywni. Policjantów przecież również dotyczą ten haniebne zmiany.

Pana zdaniem ta władza może się ugiąć?

Nie spodziewamy się, by ta władza się ugięła i zmieniła zdanie w tej sprawie. Będziemy robić wszystko, by tę ustawę wyrzucić do kosza. My będziemy robić swoje w tej sprawie.

Z czego może wynikać upór Platformy w tej sprawie?

Nie wiem, z czego to może wynikać. Wiem, że to jest głupota, żeby tak ważne prawo, które ma funkcjonować przez kilkadziesiąt lat było wprowadzane wbrew społeczeństwu. Taka ustawa nie utrzyma się. Reformowanie kraju w taki sposób jest zwykłą głupotą. Tego nie można inaczej nazwać. Zmieni się władza, ustawa zostanie uchylona i stoimy w punkcie wyjścia. Wszystko trzeba będzie zaczynać od nowa. To jest niepoważne.

Rozmawiał saż
[Fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook