Jedynie prawda jest ciekawa

Lemingi szykują „polski Majdan”!?

17.12.2015

Grzegorz Jankowski, były redaktor naczelny „Faktu”, przewiduje, że wkrótce histeryczne protesty przeciwko rządowi PiS przerodzą się w „polski Majdan”.

- Jest niemal pewne, że w scenariuszu działań przeciw obecnemu obozowi władzy jest założenie koczowiska w stolicy, a być może w kilku jeszcze miastach. Pod hasłami obrony demokracji. Myślę, że stanie się to w ciągu kilku najbliższych dni. Musi się stać, żeby z PR-owego punktu widzenia protesty nie wytraciły impetu – ocenia Jankowski na Facebooku.

Publicysta przestrzega potencjalnych „majdanowiczów”, szczególnie tych młodych, że zostaną wykorzystani przez polityków obecnej opozycji.  

- Pilnujcie wiec, by posłowie i senatorowie opozycji byli cały czas z Wami. Jest ich coś ponad 200 osób. A jeśli Wasz protest się uda, to właśnie oni wrócą do władzy – radzi Jankowski.

Jego zdaniem, tylko jeden z liderów „majdanowiczów” zrobi później karierę – „pójdzie w posły, senatory lub prezesy”. Jankowski w swej futurystycznej wizji zastanawia się też nad sensem „polskiego Majdanu”, a właściwie nad brakiem sensu.

- Ci na Majdanie w Kijowie walczyli o uniezależnienie Ukrainy od Rosji, walczyli z rakiem korupcji, który trawił ich kraj, walczyli z nepotyzmem władz, przepychem i butą oligarchów, walczyli o wyrwanie z zaklętego kręgu braku perspektyw dla siebie i swoich dzieci, walczyli z drożyzną i upokorzeniem,  których doznawali na każdym kroku: w pracy, urzędzie. Walczyli o siebie. Czy marznąc w namiocie będziecie walczyć o siebie i swoje dzieci?  - pyta publicysta.

Szykuje się gruba prowokacja?!

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB

[fot. Wikimedia Commons/ CC BY 2.0/ Nessa Gnatoush]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook