Jedynie prawda jest ciekawa


Legutko: "Stanowisko Tuska powinno zniknąć"

08.02.2017

"Obecny rząd nie popiera kandydatury obecnego szefa Rady Europejskiej, a samo stanowisko Tuska powinno „zniknąć”" - taką deklarację miała usłyszeć od Jarosława Kaczyńskiego kanclerz Angela Merkel.

Jak ujawił eurodeputowany PiS prof. Ryszard Legutko - kanclerz Niemiec pytała prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o kandydaturę Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej – przyznał w rozmowie z RMF FM Ryszard Legutko z PiS

Legutko przyznał, że kanclerz Merkel dopytywała o stosunek Kaczyńskiego do możliwości pozostawienia Tuska na drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Jednak prezes PiS miał stwierdzić kategorycznie, „że nie może popierać Tuska, bo toczą się wobec niego różne postępowania i atakował polski rząd”.

Prezydencja szefa Rady Europejskiej wprowadza chaos i osłabia pozycję państw narodowych — stwierdził Kaczyński.
Jak mówił prof. Legutko, prezes Kaczyński podczas rozmowy zauważył także, „że samo stanowisko Tuska powinno zniknąć”. Według relacji Legutki, po tych uwagach ze strony szefa PiS kanclerz Niemiec już nic nie odpowiedziała.

Przyjęła to do wiadomości, bo było widać, że ciągnięcie tematu nie ma sensu - wyjaśnił. Poseł PiS przyznał, że podczas spotkania można było odnieść wrażenie, że Angela Merkel popiera kandydaturę Tuska.

Nie powiedziała tego wprost, ale przez fakt, że się o niego pytała było jasne, że go popiera - stwierdził Legutko. Jarosław Kaczyński oraz Angela Merkel rozmawiali również o przyszłości Unii Europejskiej. Nie poruszano natomiast kwestii polityki krajowej czy sprawy Trybunału Konstytucyjnego - dodał europoseł.

ansa/RMF FM

[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook