Jedynie prawda jest ciekawa

Legutko: Rozumiem nerwowość PO

08.06.2014

Prof. Ryszard Legutko, który przez kolejną kadencję będzie europosłem Prawa i Sprawiedliwości, poinformował, że prawdopodobnie przypadnie mu stanowisko wiceprzewodniczącego Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR. Natomiast Ryszard Czarnecki, również z PiS, zostanie wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Prof. Ryszard Legutko, który przez kolejną kadencję będzie europosłem Prawa i Sprawiedliwości, poinformował, że prawdopodobnie przypadnie mu stanowisko wiceprzewodniczącego Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR). Natomiast Ryszard Czarnecki, również z PiS, zostanie wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

- Rozumiem nerwowość PO związaną z faktem, że rośniemy w siłę w PE. Dlatego zawsze znajdą się chętni, by ECR zdyskredytować – mówi Legutko w wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie”.

W ten sposób zareagował na zarzut polityków Platformy, wyrażony przez wiceszefa MSZ Piotra Serafina, że PiS będzie w jednej frakcji z eurosceptykami z duńskiej Partii Ludowej (dołączyli do ECR), w tym z Mortenem Messerschmidtem, znanym ze swoich wypowiedzi przeciwko emigrantom.

- Messerschmidt kilka lat temu wywoływał kontrowersje wypowiedziami nt. emigracji. Obecnie nie kwestionuje wolności przemieszczania się Europejczyków między krajami UE ani otwartego rynku pracy. Jest też bardzo skupiony na ochronie praw religijnych chrześcijan - prostuje Legutko.

Jak zaznacza, wszystko wskazuje na to, że ECR będzie trzecią – po chadekach (EPP) i socjalistach (S&D) – siłą w Parlamencie Europejskim.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/”GPC”

[fot. rlegutko.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook