Jedynie prawda jest ciekawa


Legierski kpi czy żartuje?

26.08.2015

„Zjednoczenie lewicy pozwoli zrównoważyć niemądry konserwatyzm” - mówi lewacki ideolog.

Swoich kolegów zaskoczył deklaracją, że będzie głosował na Andrzeja Dudę. Obecnie Krystian Legierski zaskakuje Polaków, uznając, że Zjednoczona Lewica może być „mądrą” przeciwwagą dla „niemądrego konserwatyzmu”.

„Zjednoczenie lewicy pozwoli budować silną, mądrą lewą stronę sceny politycznej, która zrównoważy niemądry konserwatyzm” - mówił lewacki działacz inaugurując zbiórkę podpisów pod listami wyborczymi KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni.

Legierski, który jest jednym z liderów listy warszawskiej mówił, że od 5-6 lat zabiegał, „żeby lewicę zjednoczyć, żebyśmy nie startowali w rozmaitych blokach, bloczkach, partyjkach, konfiguracjach, które powodowały totalny chaos na lewicy. Wyborcy byli mocno zagubieni: czy Palikot? Czy Miller? Czy Zieloni? Wiecznie jakieś niesnaski, wiecznie jakieś głupie podjazdy”. „To wszystko było absurdalne, to wszystko osłabiało lewicę" - wskazał.

"Mam nadzieję, że to, że się zjednoczyliśmy, pozwoli budować silną, mądrą sensowną lewicę w Polsce, która zamiast jakichś głupich wojenek, z których nikt żadnych korzyści nie uzyskiwał, zacznie zmieniać polskie społeczeństwo w duchu lewicy.(…) To jednoczenie, ta inauguracja jest początkiem, który, jak myślę, sprawi, że Polska będzie wreszcie miała dwie nogi: i tę prawą, i tę lewą. I w końcu na tych dwóch nogach mocno i szybko pójdziemy do przodu" - mówił Legierski. Jak widać humor mu dopisuje.

Krystian Legierski jest członkiem środowiska, które w Polsce chciałoby rozpocząć festiwal lewackich eksperymentów. Polskie społeczeństwo w programie takich środowisk jest niczym laboratorium, w którym zupełnie nieodpowiedzialni ideolodzy chcą prowadzić testy na ludziach, więziach społecznych, rodzinach i narodzie. Słowa o mądrości Zjednoczonej Lewicy w ustach takiej osoby, jak Legierski mogą jedynie wywołać śmiech.

ez,PAP
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook