Jedynie prawda jest ciekawa


Lech Wałęsa kłamał przed IPN, że nie jest Bolkiem? Będzie śledztwo!

05.07.2017

Wygląda na to, że epopeja Lecha Wałęsy pod tytułem „to nie ja byłem Bolkiem” powoli dobiega końca. Jak poinformował na swoim blogu na portalu kontrowersje.net popularny bloger-demaskator Matka Kurka, 29 czerwca pion śledczy IPN wszczął postępowanie w sprawie składania przez byłego prezydenta fałszywych zeznań w postępowaniu dotyczącym TW Bolka.

Jak pisze Matka Kurka, „W świetle zgromadzonego materiału dowodowego popełnienie przestępstwa przez Lecha „Bolesława” Wałęsę jest oczywiste. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że „Bolek” kłamał zeznając w IPN, co więcej, to „Bolek” doniósł do prokuratury, że dokumenty podpisane przez niego są sfałszowane przez esbeków. Mamy zatem wypełnione przesłanki przestępstwa z art., 233 k.k., składanie fałszywych zeznań i art. 234 k.k., czyli fałszywe oskarżenie”.

Bloger wyjaśnia również, że wszczęcie takiego śledztwa było możliwe dopiero teraz, ponieważ zupełnie niedawno potwierdzono autentyczność dokumentów dostarczonych do IPN przez wdowę po Czesławie Kiszczaku.

Nie ulega wątpliwości, że były prezydent nie będzie w stanie zaakceptować nawet prawomocnego wyroku sądu (jeżeli dojdzie do rozprawy) i w typowy dla siebie chaotyczny sposób będzie próbował atakować wszelkie instytucje próbujące dociec prawdy. Jest także niemal pewne, że samo postępowanie niewiele zmieni w zakresie tłumaczeń Lecha Wałęsy i raczej nie sprawi, że niegdysiejszy lider „Solidarności” przyzna się do winy . On swoją prawdę ustalił już w 1992 roku, kiedy miał niepowtarzalną okazję wyznać swoje grzechy, ale pod wpływem doradców wycofał swoje oświadczenia. Dlaczego zatem postępowanie IPN jest takie ważne? Jak słusznie zauważył Matka Kurka, chodzi o elementarną sprawiedliwość. Wałęsa to przecież nie jest pospolity kapuś, ale wciąż żywa, choć wyblakła, „legenda Solidarności”. Być może ci, którzy od lat wiedzą, że „Bolek” donosił, przestaną w końcu chować głowę w piasek i powielać narrację byłego prezydenta. To ważne także dla tych, którzy przez lata wściekle atakowani, zawsze stawali po stronie prawdy. Takie prawdziwe legendy, jak śp. Anna „Solidarność” Walentynowicz, Andrzej Gwiazda, Krzysztof Wyszkowski i wielu bezimiennych dla opinii publicznej, którzy zniknęli w młynku przemian (głównie na skutek działań Wałęsy), być może wkrótce otrzymają symboliczną sprawiedliwość. Podobnie zresztą jak ci, którzy przez lata nieugięcie dążyli do pokazania prawdziwej historii „człowieka z nadziei” –Sławomir Cenckiewicz, Piotr Gontarczyk,Paweł Zyzak czy choćby cytowany Matka Kurka.

Piotr Filipczyk, 

fot. CC 3.0/Gnesener1900

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook