Jedynie prawda jest ciekawa


Lassota: Usunąć komunistyczne pozostałości

13.09.2013

"Sądzę, że w całej Polsce należy przeprowadzać takie działania i przenosić komunistyczne pomniki. I to również z szacunku dla tych, których groby się przenosi" - mówi Józef Lassota, b. prezydent Krakowa.

"Oni powinni być pochowani w miejscach, w których groby nie byłyby narażone na dewastacje czy nie byłyby obiektem manifestacji" - przekonuje Lassota - dziś poseł rządzącej Platformy Obywatelskiej, który jako były prezydent Krakowa zdecydował się na przeniesienie komunistycznych pozostałości.

W rozmowie z portalem wPolityce.pl opowiada o szczegółach takiej operacji: "Rozmowy ze stroną rosyjską trochę czasu trwały. To nie było tak, że od razu udało się pozyskać Rosję do tej sprawy. Oni zapewne musieli się zastanowić. Odporu żadnego w tej sprawie nie było, ale na akceptację - choć nie była ona konieczna - chwilę czekaliśmy. Uznawaliśmy, że będziemy w tej sprawie konsultować się ze stroną rosyjską" - ocenia Lassota.

I puentuje, odnosząc się do warszawskich pomysłów ws. pomnika Czterech Śpiących: "Pomnik powinien zostać przeniesiony. Nie wiem, co w tej sprawie działo się w mieście. Pytanie czy prowadzone były jakieś działania dyplomatyczne. Jestem jednak przekonany, że przy włączeniu się w sprawę Radosława Sikorskiego, przeniesienie pomnika jest możliwe. I nie powinno wywołać protestów" - kończy.

Całość rozmowy na portalu wPolityce.pl, polecamy.

svit

[Fot. wPolityce.pl]

facebook.com/stefczyk.info?fref=ts" target="_blank">Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook