Jedynie prawda jest ciekawa

Lasota: „Michnik ma totalitarną mentalność”

16.03.2015

„Z nim nie można prowadzić dialogu, tylko wysłuchiwać”.

Silny cios w Adama Michnika. Irena Lasota ujawnia prawdę o naturze demiurga polskiego rynku medialnego. „Michnik ma totalitarną mentalność, z nim nie można prowadzić dialogu, tylko wysłuchiwać” - mówi Irena Lasota w „Plusie Minusie”.

Antykomunistyczna działaczka wspominając czasy walki z ustrojem, opowiada o zaangażowaniu Adama Michnika i tym, jak jego postawa ewoluowała w III RP. „Albo się z nim zgadzasz, a wtedy jesteś fetowany w „Gazecie Wyborczej”, albo znikasz. Charakterystyczna sprawa: jeśli naczelny zmienia zdanie w jakiejś sprawie, cała „Wyborcza” je zmienia” - zauważa Lasota.

Publicystka przekonuje, że zjawisko, które opisuje dobrze widać w podejściu do putinowskiej Rosji. „Jeszcze półtora roku temu Michnik był apologetą prezydenta Rosji. Teraz, kiedy zmienił zdanie, jego oddziały prześcigają się w udowadnianiu, jakim to Putin jest zbrodniarzem, ale to się oczywiście może zmienić. Odejdzie Putin, przyjdzie jakiś Kutin, zmienią się dekoracje, ale „Wyborcza” wróci do zachwytów” - przekonuje Lasota.

Odnosząc się do czasów PRL-u i walki z komuną Lasota zaznacza. „Były podziały towarzyskie. Jednak jeszcze w 1969 roku, przed wyjazdami, zaczęły się klarować podziały na tych wiernych lewicy i tych, którzy, jak ja, stają się antykomunistami. To o mnie Michnik powiedział „zoologiczny antybolszewik, który przypomina bolszewika”. Nakładał się na to inny podział: ja byłam zwolenniczką otwarcia na inne środowiska, bardzo przywiązaną do pluralizmu, a Michnik był bardzo elitarny” - tłumaczy Lasota.

Widząc ostatnie działania Michnika i jego gazety tezy Ireny Lasoty nie dziwią...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook