Jedynie prawda jest ciekawa

Łapiński: Nie chcę zmieniać wizerunku prezydenta

18.05.2017

„Nikt nie wykończył Marka Magierowskiego. Stwierdził, że ma inne plany i z przyczyn osobistych złożył dymisję. Wiem, że to zawsze pożywka dla mediów, ale nie szukałbym tutaj drugiego dna: - powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.

Zapytany, czy podoba mu się styl Magierowskiego odpowiedział, że nie jest on od oceny jego pracy. Dodatkowo przyznał, że sam jest człowiekiem spokojnym.

„Chcę być takim rzecznikiem, który swoim zachowaniem czy wypowiedziami nie będzie przysparzał problemów prezydentowi. Rzecznik jest bowiem od tego, by w momencie, gdy pojawia się sytuacja kryzysowa, ma to rozwiązać, a nie sam być źródłem kłopotów” - stwierdził Łapiński.

Podkreślił, że nie chce zmieniać wizerunku prezydenta.

„Nie chcę zmieniać wizerunku prezydenta. Chcę pokazać go takim, jakim jest. Jest prezydentem niezależnym, a oczekiwanie, że będzie wetował ustawy, które realizują jego obietnice wyborcze, jest niepoważne” - stwierdził.

Zapytany o relacje pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Andrzejem Dudą powiedział, że są takie, jakie powinny być.

„Jako relacje takie, jak pomiędzy pierwszą osobą w państwie a liderem partii, która tworzy rząd” - powiedział Krzysztof Łapiński.

Dodał, że gdyby można było zobaczyć, jak prezydent prowadzi ważne rozmowy, to wiele osób zmieniło by o nim zdanie.

„Proszę zwrócić uwagę, że partia rządząca wycofała się z pomysłu dwukandencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, która miała działać wstecz. Wcześniej prezydent wysyłał sygnały, że takiej ustawy nie podpisze. Kilkakrotnie mówił, że jego zdaniem byłoby to niekonstytucyjne. Jarosław Kaczyński sam mówił, że PiS wziął to pod uwagę i nie będzie już tego pomysłu forsować. Andrzej Duda prowadzi także samodzielną politykę zagraniczną. Wiele jest też rzeczy, których nie da się pokazać, bo przecież nie wpuści się dziennikarzy na rozmowę z sekretarzem generalnym NATO. Gdyby można było zobaczyć, jak prezydent prowadzi takie rozmowy, wielu na pewno zmieniłoby swoje zdanie o prezydencie” - powiedział na łamach „SE” Łapiński.

wkt/se.pl

[fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook