Jedynie prawda jest ciekawa

Łapiński: "Hasła podnoszone przez PO to klasyczny pusty straszak"

06.05.2017

"W ramach tego „opresyjnego państwa” opozycja będzie swobodnie manifestować, ochraniana przez służby kontrolowane przez „autorytarny rząd”. Po czym wszyscy spokojnie rozjadą się do domów i nikt nie zostanie ukarany przez to „autorytarne państwo” - podkreśla, na łamach „Super Expressu”, Krzysztof Łapiński z Prawa i Sprawiedliwości, zapytany o dzisiejszy protest opozycji.

Polityk przypomniał, że prawo do wolności do demonstrowania było szczególnie odbierane za czasów Platformy Obywatelskiej, wyśmiewając tym samym wszystkie manifestacje PiS i drwiąc z ludzi, którzy brali w nich udział.

"Hasła, pod którymi protestuje opozycja, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością" - mówi Łapiński i dodaje, że z tą manifestacją ma inny problem.

"Jeżeli PO organizuje swoje manifestacje i wysyła ludzi autokarami za pieniądze partyjne, to jest OK. Sami to robiliśmy. Ale jeżeli wprzęgnięto w to pieniądze podatników i wysyłane są autokary przez samorząd, to jest tu coś głęboko nie w porządku" - podkreślił Krzysztof Łapiński.

Przypomniał, że rząd nie dał pretekstu do tego, żeby wyprowadzić Polskę z UE – takie hasło podnosi opozycja.

"Po prostu inne hasła już ich zawiodły, nikogo nie pociągnęły" - stwierdził Łapiński i podkreślił, że PiS nie chce wyprowadzać Polski z UE, ani głośno, ani po cichu.

"I Platforma nie jest w stanie wskazać żadnej deklaracji ani decyzji w tej sprawie. Wiemy, ile korzyści dała naszemu krajowi, ale i Europie integracja europejska. Nie znaczy to, że nie powinniśmy mieć krytycznego podejścia do wielu decyzji czy sposobu działania instytucji w UE. To klasyczny pusty straszak" - powiedział Krzysztof Łapiński.

wkt/se.pl

[fot. youtube.com]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook