Jedynie prawda jest ciekawa


Łaniewska: ZSRS wbił nam nóż w plecy

02.10.2015

„Okupacja wschodniej części Polski...Obozy śmierci, niewola i tragiczne słowo: Katyń…”

17 września – wokół tej daty skupia się ostatni felieton Krystyny Łaniewskiej w tygodniku „wSieci” „Tytułowa data jest bardzo ważna w historii narodu polskiego — napaść Związku Radzieckiego na Polskę w pierwszym miesiącu II wojny światowej” - przypomina autorka.

„Zaledwie 17 dni Polska broniła się przed najazdem armii niemieckiej na naszą ojczyznę, gdy została nagle, bez wypowiedzenia wojny (!), zaatakowana, jak zwykło się mówić, wbiciem noża w plecy przez Sowietów na wschodniej granicy” - pisze aktorka.

Łaniewska opisuje, z czym wiązała się sowiecka okupacja. „Okupacja wschodniej części Polski, wywóz ludności cywilnej, starców, kobiet, młodzieży i dzieci na Sybir, na nieludzką ziemię — na zsyłkę, na śmierć, na wyniszczenie. I wreszcie niewola tysięcy żołnierzy polskich, oficerów, generalicji i elity wojskowej, lecz również cywilnej — adwokatów, inżynierów, artystów, księży, pisarzy czy policjantów — krótko mówiąc: elity narodu polskiego. Obozy śmierci, niewola i tragiczne słowo: Katyń…” - wymienia Łaniewska.

I dodaje, że symbolem jest, że właśnie 17 września otwarte zostało Muzeum Katyńskie. „To muzeum znalazło sobie miejsce w kazamatach twierdzy Cytadela w Warszawie. Twierdzy, która została zbudowana po upadku powstania listopadowego w 1834 r., za czasów cara Mikołaja I i rozbiorów Polski jako centralny organ śledczy przeciw przestępcom politycznym. Czy to nie jest znak dla naszej historii?” - pyta.

Przypomina, że właśnie na tej uroczystości „prezydent Andrzeja Dudy głośno i wyraźnie powiedział, że mord katyński to było ludobójstwo”.

Cały tekst w tygodniku „wSieci”

ez

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook