Jedynie prawda jest ciekawa


Łaniewska: znowu występuję w drugim obiegu

20.06.2013

W kulturze jest wiele rzeczy strasznie płaskich, nie skłaniających do uśmiechu, tylko do jakiegoś obrzydliwego rechotu. Wiele rzeczy mi się nie podoba. Przede wszystkim prawdy o Smoleńsku chciałabym dożyć. Prawdy, a nie uwłaczania Antoniemu Macierewiczowi, że jest oszołomem i powtarzania, iż zawinili polscy piloci i brzoza – mówi w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl Katarzyna Łaniewska.

W kulturze jest wiele rzeczy strasznie płaskich, nie skłaniających do uśmiechu, tylko do jakiegoś obrzydliwego rechotu. Wiele rzeczy mi się nie podoba. Przede wszystkim prawdy o Smoleńsku chciałabym dożyć. Prawdy, a nie uwłaczania Antoniemu Macierewiczowi, że jest oszołomem i powtarzania, iż zawinili polscy piloci i brzoza – mówi w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl Katarzyna Łaniewska.

Wybitna aktorka, która obchodzi 80-te urodziny, odnosi się m.in. do swej opozycyjnej działalności w PRL. Gorzko konstatuje, że wojna polsko-jaruzelska do dziś nie zakończyła się zwycięstwem nad złem i kłamstwem.

Myślałam żeśmy ją wygrali, ale teraz widzę, że nie tylko ja byłam naiwna. Mamy dziś państwo, w którym publiczna telewizja pokazuje film „Nasze matki, nasi ojcowie”. Mój ojciec służył w Legionach, zginął w Oświęcimiu za to, że walczył o Polskę. Mój starszy brat walczył w Powstaniu Warszawskim. Chciałabym, żeby nasza historia była prawdziwa – podkreśla artystka.

Katarzyna Łaniewska opowiada też o roli Anny Walentynowicz, którą zagrać ma w filmie Antoniego Krauzego o tragedii smoleńskiej.

To będzie mały epizod, ale dotyczący bardzo ważnej osoby. Wezmę udział w scenie, która rozegra się w samolocie. Miałam szczęście poznać panią Anię osobiście i wiem jaką była osobą. Tym bardziej ciąży na mnie odpowiedzialność oddania prostoty, prostolinijności i wielkiej prawdy tej postaci – mówi aktorka.

Cała rozmowa w portalu wPolityce.pl. POLECAMY!

JKUB

[fot. " Sieci"/Arkadiusz Gołębiewski]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook