Jedynie prawda jest ciekawa


Łaniewska: „Ten dzień powinien łączyć”

24.12.2016

„Miałam taki naiwny pomysł, by kardynał Nycz poszedł dziś to tych, którzy okupują Sejm i ich poprosił [o ustąpienie], że dziś jest takie święto. Nie sądzę, by tak się stało…” - mówiła w wigilijnym „Salonie Dziennikarskim” Katarzyna Łaniewska, aktorka i felietonistka.

Prowadzący program Michał Karnowski pytał gości wspólnej audycji tygodnika „Idziemy”, Radia Warszawa i portalu wPolityce.pl, o to, co zrobić, by Polacy nie wprowadzali tego rodzaju sporu, jak czyni opozycja w „dziki sposób” i uznano wynik demokratycznych wyborów? W jaki sposób to wszystko zatrzymać? 

„Oni celowo to robią, by Polacy nie mogli się porozumieć. Obelgi służą temu, by wprowadzić odbieranie godności” — ocenił Jan Pietrzak, satyryk, wspominając panujący przez wiele lat przemysł pogardy i  działania takich polityków jak Janusz Palikot. 

„Samo się to nie stało” — dodał.  

„Trudno porozumieć się z kimś, do kogo nie docierają racjonalne argumenty, ciężko się przebić przez tę ścianę” - odpowiedział Grzegorz Górny, autor książek, publicysta tygodnika „wSieci”.  

„Miałam taki naiwny pomysł, by kardynał Nycz poszedł dziś to tych, którzy okupują Sejm i ich poprosił [o ustąpienie], dziś jest takie święto. Nie sądzę, by tak się stało…” — mówiła Łaniewska.  

„Brakuje mi uśmiechu na twarzach tych ludzi. To taki sort ludzi – używam specjalnie tego określenia, bo go nie lubią – wściekłych, nienawistnych, walczących, nakręconych na nie” - powiedział Pietrzak.  

W „Salonie Dziennikarskim” przypomniano także, że w tym roku minęła 40. rocznica utworu Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”. 

„Wzruszyło mnie, jak zobaczyłem w Internecie, jak wielu młodych ludzi wykonuje ten utwór” - mówił Michał Karnowski.  

Prowadzący audycję pytał gości, co zrobić, żeby Polska była wolna? Czy taka jest? 

„Generalnie tak” - odpowiedział satyryk, wskazując że wszystko inne to incydenty. 

Pietrzak wspomniał również o Donaldzie Tusku, który niszczył polskość, a Polska była dla niego „nienormalna”. 

„Rozumu nalać do paru głów” - wskazała jako receptę Łaniewska.  

„Ten dzień powinien połączyć, ale nie sądzę, że tak będzie. Wszystko, co rząd proponuje, jest negowane…” - stwierdziła aktorka. 

Z kolei Marek Markiewicz, prawnik i wykładowca akademicki przypomniał wizytę Jana Pawła II w Sejmie podczas jednej z  jego pielgrzymek, gdzie razem zebrała się lewica i prawica. Ojciec Święty skomentował to słowami: „Ale nam się zdarzyło”. 

„Dreszcz przeszedł przez ludzi, że jest coś wspólnego!” - opowiedział mecenas. 


ak/wPolityce.pl 

[fot. wPolityce.pl/TVP Info]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook