Jedynie prawda jest ciekawa

Łaniewska: Sytuacja z PKW zaczyna przypominać „pożar w burdelu”

25.11.2014

Sytuacja wygląda, jakby „zielone ludziki” z PSL wyrosły w Polsce nie wiadomo jak i nie wiadomo skąd – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info, aktorka Katarzyna Łaniewska.

Stefczyk.info: Jak pani ocenia zamieszanie wokół wyborów samorządowych i działalność Państwowej Komisji Wyborczej?

Katarzyna Łaniewska: Sytuacja wygląda, jakby „zielone ludziki” z PSL wyrosły w Polsce nie wiadomo jak i nie wiadomo skąd. To niewytłumaczalne. Bardzo niepokoi mnie kwestia wiarygodności wyborów samorządowych, bowiem zaistniała sytuacja podważa ich wiarygodność.

Państwowa Komisja Wyborcza nie poradziła sobie z systemem?

Jestem osobą starszą, ale gdy obserwowałam tych panów z PKW, którzy nie wiedzieli o co chodzi w systemie liczenia głosów, codziennie zapewniali, że wszystko jest dobrze, a okazało się inaczej – czułam złość. Przecież to są nasze głosy, nasz wybór i prawo. W tym wszystkim przerażająca jest postawa Głowy Państwa. Prezydent stwierdził, że „jakoś to się da policzyć”. Przepraszam bardzo, ale liczydła, to mieliśmy w podstawówkach. Prezydent zapomniał o tych wszystkich zaginionych karta do głosowania, brakujących protokołach, włamaniach na serwery itd. Wszystko przypomina przysłowiowy „pożar w burdelu”.

Wspomniała pani o postawie prezydenta. Czy Bronisław Komorowski odwraca się od narodu i opinii polskiego społeczeństwa, które wyraźnie deklaruje, że nie wierzy w wyniki wyborów?

Bronisław Komorowski broni PKW, broni swoich decyzji, bowiem za chwilę będzie wybierał jej nowy skład. Pamiętajmy, że w przyszłym roku są wybory prezydenckie w Polsce. Komorowski działa dobrze, ale tylko dla siebie. Wtóruje mu w tyn pani premier Kopacz, czy moje ulubiona, ucharakteryzowana na damę, poseł PO Iwona Śledzińska – Katarasińska, która przekonuje, że „nic się nie stało”.

Czy Unia Europejska – choć odrzuciła wniosek PiS – powinna zainteresować się wyborami w Polsce?

Oczywiście, że tak i uważam, że eurodeputowani popełniają wielki błąd. Dlaczego Europa nie zainteresowała się polską sprawą, gdy doszło do katastrofy smoleńskiej, a teraz tak żywo interesuje się zestrzeleniem malezyjskiego samolotu? Jeżeli Polacy się nie upominają o swoje, to nikt – żaden z polityków rządzących – nie upomni się o polskie sprawy. Dlatego Europa z nami się nie liczy, bo niby po co? Liczono się tylko z prezydentem Lechem Kaczyński, kiedy pojechał do Gruzji. To była krótka chwila, gdy naprawdę nas – jako naród – szanowano.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: blogpress]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook