Jedynie prawda jest ciekawa


Łaniewska o Polsce po rządach PO-PSL: Zostawili ruinę! WYWIAD

17.05.2016

TYLKO U NAS. Katarzyna Łaniewska ocenia półrocze rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Stefczyk.info: Jak Pani ocenia półrocze rządu PiS?

Katarzyna Łaniewska, aktorka, felietonista tygodnika „wSieci”:  Jestem pełna podziwu. Wszystko co słyszę to konkrety. To powinno przekonać tych głupich ludzi, którzy bronią demokracji. Jestem bardzo pozytywnie nastawiona i trzymam kciuki.

Co robi największe wrażenie?

Ogromne wrażenie zrobiło na mnie wystąpienie Antoniego Macierewicza podczas prezentacji audytu rządów PO-PSL. To co się działo w tamtych okresie było naprawdę dramatyczne, to zagrożenie bezpieczeństwa Polski. Wrażenie robi też kwestia pakietu 500+, który już jest realizowany. Najsłabiej wygląda chyba problem ochrony zdrowia. Nie zapominajmy też o zapowiedzianym przez ministra Ziobro przywróceniu posterunków w małych miejscowościach. Nie ma kupowania sobie kolejnych zegarków i Pendolino, odstawianego później na dobry tor. Najważniejsze jest jednak, że nie ma stagnacji. Przerażające jest to jaka była tu ruina. Nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy. Przynajmniej tacy ludzie jak ja.

Jako człowiek kultury, czego Pani oczekuje od obecnego rządu?

Oczekuję zajęcia się kwestią języka polskiego. To mój konik. W tzw. środkach masowego przekazu polszczyzna jest szargana. Należy wrócić do klasycznego repertuaru, który pokaże jak mamy posługiwać się naszym językiem.

Wspomniała Pani o marszach Komitetu Obrony Demokracji. O co tym ludziom może chodzić?

Nie mam pojęcia. Co więcej, połowa tych ludzi też pewnie nie wie o co im chodzi. Przykładem mogą być panie przepytywane przez Janka Pospieszalskiego podczas jednego z takich marszów. Przez 5 minut dukały i nie były w stanie powiedzieć po co biorą w tym udział. W końcu jedna z nich powiedziała, że chodzi o to, by… nie płacić podatków.

Oni naprawdę nie mają się do czego przyczepić, więc mówią o tym czym chcieli zawładnąć, czyli Trybunale Konstytucyjnym. Ludzie wyrzuceni za nawias polityki znów chcą zaistnieć. Nawet były prezydent walczy teraz o demokrację. Za mało złego zrobił?

Not. TK

Fot. [Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook