Jedynie prawda jest ciekawa


Łaniewska o Marszu 13/12: Będę zagrzewać, żeby iść

13.12.2014

Niezapomniana Babcia Józia z serialu „Plebania” weźmie udział w Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów, jaki przejdzie ulicami Warszawy, aby przypomnieć o ofiarach stanu wojennego.

„Idę i mam nadzieję, że coś na początku powiem, oczywiście słowami poetów. Zagrzewać będę do tego, żeby iść. Może daleko nie dojdę, bo mój wiek już w tej chwili mnie wytłumaczy, ale na pewno będę uczestniczyć” - mówi Katarzyna Łaniewska w wywiadzie dla RMF FM.

Aktorka podkreśla, że jej udział w Marszu wynika z pragnienia uczczenia pamięci osób, które zginęły w wyniku wojskowej junty Jaruzelskiego.

„Szłam w tych marszach, które były 13 grudnia organizowane w zeszłym roku, dwa lata temu, trzy lata temu, żeby przypomnieć o tych ludziach, którym stan wojenny najwięcej złego zrobił, albo o tych, których już nie ma. W jednym z lat mówiłam o moich przyjaciołach księżach, których zabójstwa nie są do tej pory wyjaśnione, bo to nie jest prawdziwy protest toruński księdza Jerzego Popiełuszki, księdza Niedzielaka, księdza Zycha, księdza Suchowolca. Poza księdzem Zychem, wszystkich ich znałam i to była moja sprawa, że tam byłam, dopominałam się o to, żeby te zbrodnie zostały wyjaśnione. Jak wiele zresztą innych rzeczy” - tłumaczy Łaniewska.

Artystka przyznaje, że Marsz będzie miał pokojowy charakter.

„Gdybyśmy szli podpalić Polskę, to pan prezes Kaczyński by prosił nas, żebyśmy wzięli zapałki ze sobą albo zapalniczki. A my mamy nieść biało-czerwone sztandary i biało-czerwone róże, więc nie bardzo. Możemy kogoś pokłóć najwyżej tymi różami. A nie będziemy na pewno podpalać Polski. A idziemy zaprotestować przeciwko na przykład temu, żeby pana kolegów nie aresztowali, jak wykonują swoje obowiązki dziennikarskie” - podkreśla aktorka.

Czytaj więcej na portalu wPolityce.pl

gah/rmf24.pl

[fot. Fratria]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook