Jedynie prawda jest ciekawa

Łaniewska: Mamy medialne show

13.06.2014

Znana i ceniona aktora Katarzyna Łaniewska przyznaje, że nie rozumie nagonki na prof. Bogdana Chazana, który powołując się na klauzulę sumienia odmówił zabicia chorego nienarodzonego dziecka oraz wskazania innego lekarza, który mógłby to zrobić.

„Uważam, że to jest robienie nam koło pióra, mówiąc kolokwialnie. Mamy jakieś show na ten temat, medialne ustawki. Tak to wszystko odbieram” - mówi portalowi Stefczyk.info Łaniewska.

W jej ocenie atak na prof. Chazana oraz deklarację wiary to de facto atak na polski Kościół. „To, co się dzieje, to jest w pewnym sensie walka z Kościołem. To widać na wielu płaszczyznach. Medialna narracja sugeruje np., że pedofile to sami księża. A jak się zobaczy fakty, to widać, że na setki pedofilów ksiądz jest jeden...” - wskazuje nasz rozmówca.

W ocenie aktorki sprawa prof. Chazana i lekarzy, którzy nie chcą zabijać nienarodzonych dzieci, to element tego samego procederu. W rozmowie z portalem Stefczyk.info wskazuje, że na co dzień ogląda TV Republika i solidaryzuje się ze sposobem prezentowania tej sprawy przez to medium.

Not. ez
[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook