Jedynie prawda jest ciekawa


Łaniewska: Mamy medialne show

13.06.2014

Znana i ceniona aktora Katarzyna Łaniewska przyznaje, że nie rozumie nagonki na prof. Bogdana Chazana, który powołując się na klauzulę sumienia odmówił zabicia chorego nienarodzonego dziecka oraz wskazania innego lekarza, który mógłby to zrobić.

„Uważam, że to jest robienie nam koło pióra, mówiąc kolokwialnie. Mamy jakieś show na ten temat, medialne ustawki. Tak to wszystko odbieram” - mówi portalowi Stefczyk.info Łaniewska.

W jej ocenie atak na prof. Chazana oraz deklarację wiary to de facto atak na polski Kościół. „To, co się dzieje, to jest w pewnym sensie walka z Kościołem. To widać na wielu płaszczyznach. Medialna narracja sugeruje np., że pedofile to sami księża. A jak się zobaczy fakty, to widać, że na setki pedofilów ksiądz jest jeden...” - wskazuje nasz rozmówca.

W ocenie aktorki sprawa prof. Chazana i lekarzy, którzy nie chcą zabijać nienarodzonych dzieci, to element tego samego procederu. W rozmowie z portalem Stefczyk.info wskazuje, że na co dzień ogląda TV Republika i solidaryzuje się ze sposobem prezentowania tej sprawy przez to medium.

Not. ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook