Jedynie prawda jest ciekawa


Łaniewska do Kopacz: może dla pani 13.12 był świętem

08.01.2015

„Może pani premier zamknęła drzwi swojego domu, jak się nauczyła, i robi to teraz”.

Katarzyna Łaniewska w tygodniku „wSieci” wraca do marszu z 13 grudnia, który przeszedł ulicami Warszawy. „Obyło się jakoś bez straży pożarnej. Bez interwencji policji i bez prowokacji. Przyszły tłumy ludzi. Powiewały biało-czerwone sztandary, było multum biało- -czerwonych róż” - przypomina aktorka.

Wskazuje, że uczestnicy wysłuchali apelu poległych – „tych, którzy zginęli za ojczyznę po wprowadzeniu 13 grudnia, 33 lata temu, stanu wojennego”. „Pomyślałam, że zginęło mnóstwo młodych ludzi, którzy dziś byliby w sile wieku i swoją pracą mogliby się przyczyniać do budowania wolnej ojczyzny. Wśród ofiar byli również ludzie dojrzali, ze znakomitym dorobkiem życiowym, którzy młodych, idących w pochodzie, mogliby dziś uczyć historii naszego narodu” - wskazuje.

Dodaje, że „bardzo się dziwiła, słysząc, jak pani premier twierdzi, że maszerujący dewaluują święto 13 grudnia”. „Proszę pani, może dla pani wprowadzenie stanu wojennego było świętem. (…) Może pani premier zamknęła drzwi swojego domu, jak się nauczyła, i robi to teraz. Lepiej zamknąć drzwi, niż je otworzyć dla wolności” - wskazała Łaniewska. Dodaje, że „13 grudnia może być datą hańby narodu polskiego, ale nie świętem”.

Łaniewska dodaje, że „przez marsz chcieli wyrazić jeszcze coś”. „To, że możemy się na nowo policzyć. I było kogo na marszu liczyć. Co najważniejsze, zebrało się bardzo dużo młodych ludzi. (…) Morze naszych narodowych flag i róż. Wspaniałe jest to, iż nie znając się, byliśmy sobie bliscy, uśmiechnięci i zadowoleni z tego, że idziemy razem. Czuliśmy, że to znaczy coś bardzo ważnego” - kończy Łaniewska.

Cały tekst w tygodniku „wSieci”.

ez

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook