Jedynie prawda jest ciekawa


Łaniewska do Kopacz: może dla pani 13.12 był świętem

08.01.2015

„Może pani premier zamknęła drzwi swojego domu, jak się nauczyła, i robi to teraz”.

Katarzyna Łaniewska w tygodniku „wSieci” wraca do marszu z 13 grudnia, który przeszedł ulicami Warszawy. „Obyło się jakoś bez straży pożarnej. Bez interwencji policji i bez prowokacji. Przyszły tłumy ludzi. Powiewały biało-czerwone sztandary, było multum biało- -czerwonych róż” - przypomina aktorka.

Wskazuje, że uczestnicy wysłuchali apelu poległych – „tych, którzy zginęli za ojczyznę po wprowadzeniu 13 grudnia, 33 lata temu, stanu wojennego”. „Pomyślałam, że zginęło mnóstwo młodych ludzi, którzy dziś byliby w sile wieku i swoją pracą mogliby się przyczyniać do budowania wolnej ojczyzny. Wśród ofiar byli również ludzie dojrzali, ze znakomitym dorobkiem życiowym, którzy młodych, idących w pochodzie, mogliby dziś uczyć historii naszego narodu” - wskazuje.

Dodaje, że „bardzo się dziwiła, słysząc, jak pani premier twierdzi, że maszerujący dewaluują święto 13 grudnia”. „Proszę pani, może dla pani wprowadzenie stanu wojennego było świętem. (…) Może pani premier zamknęła drzwi swojego domu, jak się nauczyła, i robi to teraz. Lepiej zamknąć drzwi, niż je otworzyć dla wolności” - wskazała Łaniewska. Dodaje, że „13 grudnia może być datą hańby narodu polskiego, ale nie świętem”.

Łaniewska dodaje, że „przez marsz chcieli wyrazić jeszcze coś”. „To, że możemy się na nowo policzyć. I było kogo na marszu liczyć. Co najważniejsze, zebrało się bardzo dużo młodych ludzi. (…) Morze naszych narodowych flag i róż. Wspaniałe jest to, iż nie znając się, byliśmy sobie bliscy, uśmiechnięci i zadowoleni z tego, że idziemy razem. Czuliśmy, że to znaczy coś bardzo ważnego” - kończy Łaniewska.

Cały tekst w tygodniku „wSieci”.

ez

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook