Jedynie prawda jest ciekawa


Łaniewska: Aż się boję, co PO może wymyślić!

24.07.2015

Katarzyna Łaniewska nie zostawia suchej nitki na forsowanym przez posłów PO zmianom w prawie o ruchu drogowym. Wedle nowych przepisów, pieszy zawsze ma mieć pierwszeństwo, a kierowca widząc pieszego na chodniku, który chce przejść przez jezdnię, będzie musiał zatrzymać samochód.

- Naprawdę aż się boję, co oni jeszcze mogą wymyślić! Czy jak nie ma w ogóle pieszych, kierowcy też będą musieli się zatrzymywać?! – mówi Katarzyna Łaniewska w „Super Expressie”.

Aktorka podkreśla, że należy starać się o poprawę bezpieczeństwa na drogach, ale wystarczy egzekwować przepisy, a nie tworzyć kolejne.

- Nie rozumiem, czemu kierowca ma się zatrzymywać, gdy tylko widzi pieszego zbliżającego się do przejścia. Przecież ten pieszy może się zawsze rozmyślić i zakrzyknąć: „Cholera nie idę!”  - zwraca uwagę Łaniewska.

I dodaje: - Z jednej strony wysyła się policjantów po to, żeby wyciągali kasę od kierowców, a urzędników skarbowych – żeby wyciągali kasę od przedsiębiorców. Z drugiej strony premier Ewa Kopacz ogłasza, że robi coś dla człowieka i jego dobra. Na dobro człowieka to my w Polsce czekamy od kilkudziesięciu lat. Jakoś nie możemy się doczekać.

Proponowane przez Platformę zmiany w przepisach podobają się natomiast innej aktorce – Beacie Tyszkiewicz.

- Kierowcy myślą, że jak mają samochód, to mogą się rozbijać i czują się ważni. Ale drogi są jednak publicznego, nie prywatnego użytku. W Szwajcarii kierowca nie może nawet wyprzedzić roweru. Musi się za nim wlec. A w drogach pod górę jest tak niemal cały czas – dowodzi Tyszkiewicz w „SE”.

A na uwagę, że w Niemczech jest inaczej, rzuca: - O Niemcach nie mówmy. Oni są na drodze agresywni, uważają, że jak mają rację, to mogą człowieka przejechać.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/”SE”

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook