Jedynie prawda jest ciekawa


Legierski: PiS nie cofnie nas dalej niż PO

26.03.2016

Znany działacz LGBT Krystian Legierski, w rozmowie z „Polityką” przyznał, że mimo to, iż prezydent Andrzej Duda nie spełnił jego oczekiwań, jest pewny, że PiS nie „cofnie nas bardziej niż PO”.

Legierski w rozmowie z Joanną Podgórską przyznał, że jako działacz LGBT nie boi się rządów PiS, mówiąc: „wolę prawdziwego wroga, który mówi wprost, że jest przeciw, niż fałszywych przyjaciół, którzy cały czas mnie zwodzą.”

„O klimat, który dziś panuje wokół osób LGBT, oskarżam głównie Platformę. Mieli mnóstwo czasu i tak dużą władzę, że mogli pewne sprawy załatwić, zanim – wspólnie z PiS – doprowadzili do tego, że temat LGBT stał się jednym z filarów, które określają tożsamość Polaków; czy są konserwatywni czy postępowi. Wcześniej to był temat bardziej neutralny, obojętny dla większości w tym sensie, że ludzie nie czuli obowiązku opowiedzenia się za lub przeciw” - dodał.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości, jak przekonywał Lagierski mimo skrajnie różnych poglądów na temat LGBT, na pewno nie będzie gorszy od Platformy Obywatelskiej, a na pytanie Podgórskiej, czy nie boi się, że rząd cofnie Polskę odpowiedział: 

"A można nas jeszcze bardziej cofnąć? Niby dokąd? Przecież przez te dwie kadencje nic nawet nie drgnęło do przodu. A co do prawicy – wielokrotnie podczas tych moich deklaracji przedwyborczych podkreślałem, że niczego od PiS i od Dudy nie oczekuję. To była czerwona kartka dla Platformy. Poziom arogancji, który prezentowali, doprowadzał mnie do szału. Myśleli, że przed każdymi wyborami wystarczy powtarzać: głosujcie na mniejsze zło, może my mamy jakieś mankamenty, wiele rzeczy zawaliliśmy, ale się poprawimy. Jednak natychmiast po wygranych wyborach własny sukces przedstawiali jako wynik zadowolenia Polaków z ich rządów, a nie wynik głosowania na mniejsze zło. A moje środowisko słyszało komunikat, że jego problemy są marginalne, zwykłych Polaków nie interesują i trzeba zaczekać na bardziej sprzyjający klimat. Kiedy poprosiliśmy prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, by objęła patronat nad Paradą Równości, odmówiła, tłumacząc, że nie obejmuje patronatów nad paradami. Potem okazało się, że, owszem, patronowała np. paradzie labradorów." - mówił Krystian Legierski.

kk/Piko.pl

[fot. Youtube.pl]


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook