Jedynie prawda jest ciekawa


Kwiatkowski: Rajd spotyka się z ciepłym przyjęciem

15.04.2012

Spotkania są okazją do wspominania również tych, którzy otaczali Pana Prezydenta w ostatniej chwili – mówi portalowi Stefczyk.info poseł PiS, Adam Kwiatkowski, który jedzie w Rajdzie im. Lecha i Marii Kaczyńskich.

Stefczyk.info: Jedzie Pan w drugiej edycji Rajdu Rowerowego im. Lecha i Marii Kaczyńskich. Odwiedzają Panowie miasta, w których gościła Para Prezydencka. Gdzie już Panowie byli?

Adam Kwiatkowski: Nasz Rajd ruszył w piątek. Do tej pory odwiedziliśmy Miętnem pod Garwolinem. Wczoraj zatrzymaliśmy się w Kazimierzu Dolnym, a w Puławach mieliśmy spotkanie z mieszkańcami. Obecnie jesteśmy w drodze do Sandomierza, gdzie znów spotykamy się z mieszkańcami. Jutro dojedziemy do Brzeska, a w dniach 17-18 kwietnia będziemy w Krakowie, gdzie będziemy uczestniczyć w uroczystościach związanych z rocznicą pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich. W gronie współpracowników śp. Prezydenta złożymy kwiaty i będziemy się modlić.

Co się dzieje na spotkaniach organizowanych w czasie Rajdu?

Wyświetlamy w tym roku film Joanny Lichockiej pt: „Przebudzenie”. W Brzesku pokażemy film „Mgła”. Podobnie jak w zeszłym roku  współpracujemy z „Gazetą Polską”. Podczas spotkań wspominamy ofiary katastrofy smoleńskiej. W sobotę w Puławach podczas spotkania jeden z uczestników wstał i opowiedział o swoich kontaktach z Panią Dyrektor Barbarą Mamińską z Kancelarii, która również zginęła w katastrofie. Spotkania są okazją do wspominania również tych, którzy otaczali Pana Prezydenta w ostatniej chwili.

Z jakim przyjęciem się Panowie spotykają?

Spotykamy się z bardzo miłym przyjęciem zarówno podczas spotkań, jak i po drodze. Jedziemy w kamizelkach II Rajdu, więc wiadomo kim jesteśmy i w jakim celu jedziemy. Napotykani przez nas ludzie bardzo miło na nas reagują. Spotykamy się z ciepłym przyjęciem i uznaniem. To sympatyczne.

Kto w tym roku jedzie w Rajdzie?

Jedziemy w podobnym gronie, jak w zeszłym roku. Jadą głównie ci, którzy organizowali wyjazdy krajowe zmarłego Prezydenta. Jedzie obecny senator Marek Martynowski, jedzie Marcin Wierzchowski, który brał udział w filmie „Mgła”, Michał Grot, z którym współpracowaliśmy w Kancelarii Prezydenta. Dołączyło się do nas również kilku kolegów, samorządowców z Warszawy i okolic. Jedzie z nami również asystent europosła prof. Ryszarda Legutko. Jest nas około dziesięciu.

Czy Rajd stanie się stałą cykliczną inicjatywą?

My byśmy bardzo chcieli. W zeszłym roku zastawialiśmy się, co możemy zrobić, by dołożyć naszą cegiełkę do pamięci o Prezydencie, a z drugiej strony odpowiedzieć na zapotrzebowanie ludzi. W zeszłym roku nawet w małych miejscowościach, w których się zatrzymywaliśmy, przychodzili do nas ludzie, chcieli porozmawiać, chcieli zapytać o naszą wiedzę nt. przyczyn katastrofy oraz o śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pomyśleliśmy, że w związku z tym trzeba te wyjazdy kontynuować. Stąd pomysł drugiej edycji Rajdu. Mam nadzieję, że stanie się to cyklicznym wydarzeniem. Nasza inicjatywa spotyka się z zainteresowaniem i spełnia swoją rolę.

Czy uczestnicy spotkań mówią o obawach i wątpliwościach związanych ze śledztwem ws. katastrofy smoleńskiej?

Większość z osób przychodzących na spotkania zdaje sobie sprawę, że państwo nie zdaje egzaminu. Oni nie rozumieją tego, co się dzieje, nie rozumieją, dlaczego polskie władze nie chcą wyjaśnić przyczyn tej katastrofy. Widzą również, że władze nie są zainteresowane tym, by Polacy pamiętali o katastrofie i jej ofiarach. To widać szczególnie mocno po wydarzeniach z ostatnich dni. Mówię o umyciu przez Rosjan części szczątków Tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku oraz o skandalicznych wypowiedziach Ewy Kopacz i Donalda Tuska w czasie ostatniego posiedzenia Sejmu. Ludzie są rozgoryczeni i zdają sobie sprawę, że władze nie sprzyjają wyjaśnieniu tej tragedii.

Rozmawiał saż
[Fot. Adamkwiatkowski.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook