Jedynie prawda jest ciekawa


Kwiatkowski: Ludzie chcą przeżywać te rocznice

18.04.2012

Ludzie chcą się spotykać, chcą rozmawiać o katastrofie i jej ofiarach – mówi portalowi Stefczyk.info były współpracownik śp. Lecha Kaczyńskiego, obecny poseł PiS Adam Kwiatkowski.

Stefczyk.info: Ruch im. Lecha Kaczyńskiego, którego jest Pan sekretarzem, organizuje dziś konferencję poświęconą tragicznie zmarłemu Prezydentowi. Czego się Pan po niej spodziewa?

Adam Kwiatkowski: Mam nadzieję, że będzie to moment, w którym będziemy mogli się spotkać w szerszym gronie niż najbliżsi współpracownicy śp. Lecha Kaczyńskiego. Chcemy się zastanowić, w jakich czasach żyjemy, co Pan Prezydent nam zostawił. Ruch, który organizuje konferencję pt: „Jak być niezłomnym we współczesnej Polsce?”, chce kontynuować główne zadania, które realizował Prezydent i jego współpracownicy. Sądzę, że to będzie ciekawe spotkanie, poprzedzające uroczystości religijne.

W nich również będzie Pan brał udział, wraz z uczestnikami Rajdu im. Lecha i Marii Kaczyńskich

Tak. Będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej, potem przejdziemy pod Krzyż Katyński. To będzie chwila na wyciszenie, chwilę refleksji. Złożymy również kwiaty przy grobie śp. Lecha i Marii Kaczyńskich. Obchody rocznicy katastrofy w Warszawie pokazały, że ludzie chcą się spotykać, chcą przeżywać kolejne rocznice smoleńskie. Bardzo budujące, że tak dużo Polaków chce uczestniczyć w obchodach rocznicowych. Po uroczystościach 10 kwietnia w Warszawie liczę, że równie dużo osób zgromadzą dzisiejsze uroczystości w Krakowie.

Przez kilka ostatnich dni bierze Pan udział w drugiej edycji Rajdu im. Lecha i Marii Kaczyńskich. Jak Pan ocenia ostatnie dni rajdu?

Nasz rajd kończymy we wtorek pod Wawelem. Kończymy modlitwą przy grobie Pary Prezydenckiej. W niedzielę gościliśmy w Brzesku, gdzie na spotkanie organizowane w ramach Rajdu przyszło około 400 osób. Oglądaliśmy film „Mgła”, mieszkańcy pytali o sprawy związane z katastrofą, o to, jaki był Prezydent, na co dzień. Wielu wspominało wizytę Prezydenta w Brzesku. To była jedna z ostatnich wizyt śp. Lecha Kaczyńskiego. Rano złożyliśmy kwiaty pod tablicą, upamiętniającą Parę Prezydencką i inne ofiary katastrofy.

Który dzień Rajdu był najtrudniejszy?

W niedzielę jechaliśmy najdłuższy odcinek. Dodatkowo były złe warunki pogodowe. Jechaliśmy wtedy z Sandomierza do Koprzywnicy. Mieliśmy tam spotkanie z burmistrzem i proboszczem. Dowiedzieliśmy się, że 13 maja 2012 odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca Prezydenta oraz osoby towarzyszące mu w podróży do tego miasta.

Jest Pan zadowolony z Rajdu?

Jesteśmy zadowoleni ze spotkań, które były organizowane wieczorami każdego dnia, oraz z tych, które były niezaplanowane. Po drodze zaczepiało nas wielu ludzi. Wydaje nam się, że ludzie chcą się spotykać, chcą rozmawiać o katastrofie i jej ofiarach. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy przynajmniej część ich pytań odpowiedzieć, część wątpliwości rozwiać.

Rozmawiał saż
[Fot. Uczestnicy Rajdu]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook