Jedynie prawda jest ciekawa


Kwiatkowski: Decyzje PO nie służą Polsce

05.07.2016

Platforma mówi o tym, że jest opozycją i alternatywą dla rządów Prawa i Sprawiedliwości, i zgłasza pomysł impeachmentu. To wszystko decyzje, które nie służą Polsce – mówił na antenie Radia Maryja minister Adam Kwiatkowski, szef gabinetu Prezydenta RP.

Grzegorz Schetyna podczas sobotniej konwencji PO zgłosił propozycję wpisania do Konstytucji procedury impeachmentu. Mówił, że "prezydent wybrany w wyborach powszechnych nie jest odpowiedzialny jedynie przed Bogiem i historią, ale jest odpowiedzialny przed narodem". 

Kwiatkowski ocenił działania Platformy jako retorykę totalnej opozycji. 

"Gdybyśmy cofnęli się wiele miesięcy wstecz, to często politycy Platformy mówili o tym, że być może szczyt NATO nie odbędzie się w Warszawie. Potem mówili o tym, że być może na tym szczycie nie będzie przywódców państw, a będą je reprezentowali jakiejś niższej rangi przedstawiciele. Dzisiaj wreszcie, tuż przed szczytem NATO, Platforma mówi o tym, że jest opozycją i alternatywą dla rządów Prawa i Sprawiedliwości, i zgłasza pomysł impeachmentu. To wszystko decyzje, które nie służą Polsce" – powiedział minister. 

Odniósł się on także do sprawy nieobecności byłej premier Ewy Kopacz na konwencji partyjnej. Stwierdził, że może to świadczyć o rozłamach w PO, ale zaznaczył jednocześnie, że to wewnętrzna sprawa partii. 

"Każda taka nieobecność, jak np. Ewy Kopacz, daje do myślenia, czy w tej partii trwa wewnętrzna dyskusja. Nie chcę tego komentować, bo to sprawy tych, którzy są w PO, ale takie działania i zachowania nie są przez wszystkich członków PO przyjmowane z zadowoleniem" – powiedział Kwiatkowski. 

 "Można być w opozycji, ale będąc w opozycji są takie kwestie, które nie powinny być tematami sporu. Kwestie bezpieczeństwa Polski powinny być rozstrzygane ponad podziałami" – dodał na koniec. 


ak/Radio Maryja 

[fot.wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook