Jedynie prawda jest ciekawa


Kwiatkowski: Decyzje PO nie służą Polsce

05.07.2016

Platforma mówi o tym, że jest opozycją i alternatywą dla rządów Prawa i Sprawiedliwości, i zgłasza pomysł impeachmentu. To wszystko decyzje, które nie służą Polsce – mówił na antenie Radia Maryja minister Adam Kwiatkowski, szef gabinetu Prezydenta RP.

Grzegorz Schetyna podczas sobotniej konwencji PO zgłosił propozycję wpisania do Konstytucji procedury impeachmentu. Mówił, że "prezydent wybrany w wyborach powszechnych nie jest odpowiedzialny jedynie przed Bogiem i historią, ale jest odpowiedzialny przed narodem". 

Kwiatkowski ocenił działania Platformy jako retorykę totalnej opozycji. 

"Gdybyśmy cofnęli się wiele miesięcy wstecz, to często politycy Platformy mówili o tym, że być może szczyt NATO nie odbędzie się w Warszawie. Potem mówili o tym, że być może na tym szczycie nie będzie przywódców państw, a będą je reprezentowali jakiejś niższej rangi przedstawiciele. Dzisiaj wreszcie, tuż przed szczytem NATO, Platforma mówi o tym, że jest opozycją i alternatywą dla rządów Prawa i Sprawiedliwości, i zgłasza pomysł impeachmentu. To wszystko decyzje, które nie służą Polsce" – powiedział minister. 

Odniósł się on także do sprawy nieobecności byłej premier Ewy Kopacz na konwencji partyjnej. Stwierdził, że może to świadczyć o rozłamach w PO, ale zaznaczył jednocześnie, że to wewnętrzna sprawa partii. 

"Każda taka nieobecność, jak np. Ewy Kopacz, daje do myślenia, czy w tej partii trwa wewnętrzna dyskusja. Nie chcę tego komentować, bo to sprawy tych, którzy są w PO, ale takie działania i zachowania nie są przez wszystkich członków PO przyjmowane z zadowoleniem" – powiedział Kwiatkowski. 

 "Można być w opozycji, ale będąc w opozycji są takie kwestie, które nie powinny być tematami sporu. Kwestie bezpieczeństwa Polski powinny być rozstrzygane ponad podziałami" – dodał na koniec. 


ak/Radio Maryja 

[fot.wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook