Jedynie prawda jest ciekawa


Kwaśna mina HGW po słowach Guziała. Prawda w oczy kole... WIDEO

06.09.2016

"Sesja Rady Miasta niewiele wniosła, nie poznaliśmy nowych faktów mających świadczyć o tym, że pani prezydent jest w tej sprawie osobą bez skazy" - mówił gość „Poranka Radia Wnet” Piotr Guział.

Radny Warszawy odniósł się do ostatniej Rady Miasta, gdzie zgromadzeni mieszkańcy Warszawy wygwizdali prezydent miasta.  

"Można powiedzieć, że ostatnia Rada Miasta była trochę publicznym linczem na pani prezydent na jej własne życzenie. Sesja miała wybielić prezydent, a postawiła „kropkę nad i”. Pani Gronkiewicz-Waltz jest niezdolna do wypełniania obowiązków publicznych, utraciła mandat zaufania społecznego niezbędny do sprawowania tej funkcji. W takiej sytuacji każdy porządny polityk podaje się do dymisji"  - tłumaczył.  

Guział pytany był również o komentarz ws. zapowiedzi powołania audytu mającego wyjaśnić aferę reprywatyzacyjną.

"Im więcej podmiotów będzie badało sprawę reprywatyzacji w Warszawie tym lepiej. Nie ukrywam jednak, że dzisiaj jest już za późno na takie działania. Pani prezydent popełniła szereg błędów, a ponadto została złapana za rękę" - mówił radny, dodając:

"Traf chciał, że wcześniej jej mąż otrzymał zwrot kamienicy. Trzeba jednak pamiętać, że odbyło się to po przeoczeniu bardzo istotnego dokumentu. Wskazywał on na to, że wujek po jakim odziedziczył spadek, nie powinien odziedziczyć tej kamienicy bo była wyłudzona podczas wojny od żydowskich rodzin. W PRL-u sąd unieważnił akt notarialny nabycia kamienicy przez wujka. Pani prezydent zamiast w tej sprawie wszystko wyjaśnić opinii publicznej, jedynie mataczy i sprawuje osobisty nadzór. W placu Defilad jak w soczewce widzimy wszystkie patologie reprywatyzacyjne w Warszawie. 

Piotr Guział podkreślił, że działania Hanny Gronkiewicz-Waltz w zasadniczy sposób różnią się od działań podejmowanych w analogicznej sytuacji przez śp. Lecha Kaczyńskiego.

"Kiedy prezydent Kaczyński zdobył wiedzę, że coś jest nie tak z postępowaniem reprywatyzacyjnym na Pradze Północ, natychmiast bez nacisku opinii publicznej zdymisjonował ówczesnego szefa BGN. Zdymisjonowana została również zastępca prezydenta pani Safjan, która broni dyrektora BGN. Lech Kaczyński odmówił stanięcia do aktu notarialnego i skierował sprawę do prokuratury, stamtąd sprawa trafiła do Sądu Administracyjnego i w taki sposób udało się taką transakcję unieważnić. W przypadku pani Gronkiewicz-Waltz sytuacja jest odwrotna. Pani prezydent milczy, jest ślepa i głucha na argumenty" - przypomniał. 

Gość Radia Wnet zwrócił również uwagę na wiele zafałszowań dotyczących wprowadzenia komisarza w Warszawie.

"Jeżeli dojdzie do dymisji albo referendum, to nie Prawo i Sprawiedliwość wprowadzi komisarza, tylko rząd. Jak nie ma prezydenta to ktoś do momentu jego wybrania, musi zarządzać miastem. Jest to jednak komisarz techniczny, który ciągu 90 dni ma obowiązek rozpisać nowe wybory. Nie ma możliwości, aby w przypadku dymisji, albo odwołania Gronkiewicz-Waltz, komisarz byłby do końca kadencji" - tłumaczył.

kk/Radio Wnet

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook