Jedynie prawda jest ciekawa


Kuźmiuk: udawana opozycja

14.09.2013

Posłowie SLD czy Ruchu Palikota, to opozycja niestety udawana, wprawdzie teraz przy nowelizacji budżetu głosowali przeciw ale w wielu ważnych dla rządu głosowaniach zwłaszcza tych kiedy Platforma nie była pewna do końca swojego koalicjanta PSL-u, ten rząd wspierali - pisze poseł PiS, Zbigniew Kuźmiuk.

Wczoraj sporo komentarzy w mediach, a także w internecie wywołała, nieobecność w Sejmie posłów Prawa i Sprawiedliwości w czasie porannych głosowań, a także przewidzianych po nich debatach.

Otóż klub Prawa i Sprawiedliwości, zdecydował w czwartek wieczorem, że nie weźmie udział w piątkowych obradach Sejmu przede wszystkim dlatego, że chce w ten sposób wyrazić solidarność z protestującymi na Wiejskiej związkowcami z trzech największych central związkowych.

Nie wzięliśmy udziału we wczorajszych głosowaniach i obradach, także dlatego aby uzmysłowić protestującym związkowcom i opinii publicznej w Polsce, że w Sejmie tej kadencji, jest tak naprawdę tylko jeden klub opozycyjny, który sprzeciwia się decyzjom rządzącej Platformy i PSL-u w sytuacji kiedy podejmują decyzje szkodliwe dla gospodarki i społeczeństwa.

Nie wzięliśmy udziału w głosowaniu nad nowelizacją budżetu na 2013 rok, również dlatego, że na posiedzeniu komisji finansów publicznych w czwartek, nie uzyskała pozytywnej opinii poprawka posłów klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości o zwiększeniu środków na aktywne formy zwalczania bezrobocia o dodatkowe 0,5 mld zł.

Otóż o taką kwotę u ministra finansów stara się od 2 miesięcy minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, a ponieważ szybkimi krokami zbliża się jesień i gwałtowny przyrost bezrobocia, do którego przyznaje się także rząd, prognozując na koniec tego roku stopę bezrobocia w wysokości 13,%, a więc o 0,8 pkt. procentowego więcej niż obecnie.

Potrzebne są więc natychmiast środki na aktywne formy ograniczania bezrobocia, które znajdą się jeszcze we wrześniu w powiatowych urzędach pracy.

Niestety i tę wydawało się oczywistą poprawkę przedstawicielka ministerstwa finansów oprotestowała na posiedzeniu komisji finansów publicznych, a większość koalicyjna Platformy i PSL-u, odrzuciła.

Nie ma więc sensu zgłaszanie jakichkolwiek innych poprawek skoro tak fundamentalna i zgodna z oczekiwaniami ministra tego rządu, nie znajduje akceptacji u posłów rządzącej koalicji.

Ważnym przesłaniem wczorajszej nieobecności posłów Prawa i Sprawiedliwości było i to o czym już wspominałem, żeby uzmysłowić opinii publicznej, że w tym Sejmie tak naprawdę jest tylko jeden klub prawdziwie opozycyjny.

Posłowie SLD czy Ruchu Palikota, to opozycja niestety udawana, wprawdzie teraz przy nowelizacji budżetu głosowali przeciw ale w wielu ważnych dla rządu głosowaniach zwłaszcza tych kiedy Platforma nie była pewna do końca swojego koalicjanta PSL-u, ten rząd wspierali.

Posłowie SLD regularnie głosują z tym rządem w sprawach związanych z polityką zagraniczną, a przede wszystkim sprawach związanych z Unią Europejską.

W ten sposób Platforma uzyskała wsparcie w głosowaniu nad ustawą ratyfikującą porozumienie o Europejskim Mechanizmie Stabilizacyjnym czy nad ustawą ratyfikującą Pakt Fiskalny.

Naszym zdaniem obydwa porozumienia podpisane przez premiera Tuska w Brukseli, oznaczają przeniesienie kompetencji państwa narodowego na organizację międzynarodową, a tym samym wymagają większości 2/3 w Sejmie. Rząd Tuska przepchnął je zwykłą większością właśnie przy udziale posłów SLD i Ruchu Palikota.

Z kolei posłowie Ruchu Palikota jak jeden mąż poparli ustawę o podniesieniu wieku emerytalnego o 7 lat dla kobiet i o 2 lata dla mężczyzn, głównie dlatego, że niepewnie było głosowanie posłów PSL-u w tej sprawie.

Niestety bardzo często za wszystko co złe dzieje się w Polsce, dziennikarze, komentatorzy, a za nimi część opinii publicznej, obarczają nie rząd Platformy i PSL-u, który już od blisko 6 lat jest u władzy, a wszystkich posłów w Sejmie wręcz jak się to często powtarza „całą klasę polityczną”, którą oczywiście trzeba w całości wymienić (jak podpowiadają usłużni socjologowie, a za nimi ogłaszają media).

Nieobecnością podczas piątkowych głosowań chcieliśmy przeciwko temu zaprotestować, a pikietą pod Kancelarią Premiera zwrócić uwagę, kto tak naprawdę jest temu wszystkiemu winien i kogo trzeba jak najszybciej wymienić przy użyciu kartki wyborczej.

Zainteresował Cię artykuł? Śledź nas na Facebooku!  

Zbigniew Kuźmiuk

[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook