Jedynie prawda jest ciekawa


Kuźmiuk: udawana opozycja

14.09.2013

Posłowie SLD czy Ruchu Palikota, to opozycja niestety udawana, wprawdzie teraz przy nowelizacji budżetu głosowali przeciw ale w wielu ważnych dla rządu głosowaniach zwłaszcza tych kiedy Platforma nie była pewna do końca swojego koalicjanta PSL-u, ten rząd wspierali - pisze poseł PiS, Zbigniew Kuźmiuk.

Wczoraj sporo komentarzy w mediach, a także w internecie wywołała, nieobecność w Sejmie posłów Prawa i Sprawiedliwości w czasie porannych głosowań, a także przewidzianych po nich debatach.

Otóż klub Prawa i Sprawiedliwości, zdecydował w czwartek wieczorem, że nie weźmie udział w piątkowych obradach Sejmu przede wszystkim dlatego, że chce w ten sposób wyrazić solidarność z protestującymi na Wiejskiej związkowcami z trzech największych central związkowych.

Nie wzięliśmy udziału we wczorajszych głosowaniach i obradach, także dlatego aby uzmysłowić protestującym związkowcom i opinii publicznej w Polsce, że w Sejmie tej kadencji, jest tak naprawdę tylko jeden klub opozycyjny, który sprzeciwia się decyzjom rządzącej Platformy i PSL-u w sytuacji kiedy podejmują decyzje szkodliwe dla gospodarki i społeczeństwa.

Nie wzięliśmy udziału w głosowaniu nad nowelizacją budżetu na 2013 rok, również dlatego, że na posiedzeniu komisji finansów publicznych w czwartek, nie uzyskała pozytywnej opinii poprawka posłów klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości o zwiększeniu środków na aktywne formy zwalczania bezrobocia o dodatkowe 0,5 mld zł.

Otóż o taką kwotę u ministra finansów stara się od 2 miesięcy minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, a ponieważ szybkimi krokami zbliża się jesień i gwałtowny przyrost bezrobocia, do którego przyznaje się także rząd, prognozując na koniec tego roku stopę bezrobocia w wysokości 13,%, a więc o 0,8 pkt. procentowego więcej niż obecnie.

Potrzebne są więc natychmiast środki na aktywne formy ograniczania bezrobocia, które znajdą się jeszcze we wrześniu w powiatowych urzędach pracy.

Niestety i tę wydawało się oczywistą poprawkę przedstawicielka ministerstwa finansów oprotestowała na posiedzeniu komisji finansów publicznych, a większość koalicyjna Platformy i PSL-u, odrzuciła.

Nie ma więc sensu zgłaszanie jakichkolwiek innych poprawek skoro tak fundamentalna i zgodna z oczekiwaniami ministra tego rządu, nie znajduje akceptacji u posłów rządzącej koalicji.

Ważnym przesłaniem wczorajszej nieobecności posłów Prawa i Sprawiedliwości było i to o czym już wspominałem, żeby uzmysłowić opinii publicznej, że w tym Sejmie tak naprawdę jest tylko jeden klub prawdziwie opozycyjny.

Posłowie SLD czy Ruchu Palikota, to opozycja niestety udawana, wprawdzie teraz przy nowelizacji budżetu głosowali przeciw ale w wielu ważnych dla rządu głosowaniach zwłaszcza tych kiedy Platforma nie była pewna do końca swojego koalicjanta PSL-u, ten rząd wspierali.

Posłowie SLD regularnie głosują z tym rządem w sprawach związanych z polityką zagraniczną, a przede wszystkim sprawach związanych z Unią Europejską.

W ten sposób Platforma uzyskała wsparcie w głosowaniu nad ustawą ratyfikującą porozumienie o Europejskim Mechanizmie Stabilizacyjnym czy nad ustawą ratyfikującą Pakt Fiskalny.

Naszym zdaniem obydwa porozumienia podpisane przez premiera Tuska w Brukseli, oznaczają przeniesienie kompetencji państwa narodowego na organizację międzynarodową, a tym samym wymagają większości 2/3 w Sejmie. Rząd Tuska przepchnął je zwykłą większością właśnie przy udziale posłów SLD i Ruchu Palikota.

Z kolei posłowie Ruchu Palikota jak jeden mąż poparli ustawę o podniesieniu wieku emerytalnego o 7 lat dla kobiet i o 2 lata dla mężczyzn, głównie dlatego, że niepewnie było głosowanie posłów PSL-u w tej sprawie.

Niestety bardzo często za wszystko co złe dzieje się w Polsce, dziennikarze, komentatorzy, a za nimi część opinii publicznej, obarczają nie rząd Platformy i PSL-u, który już od blisko 6 lat jest u władzy, a wszystkich posłów w Sejmie wręcz jak się to często powtarza „całą klasę polityczną”, którą oczywiście trzeba w całości wymienić (jak podpowiadają usłużni socjologowie, a za nimi ogłaszają media).

Nieobecnością podczas piątkowych głosowań chcieliśmy przeciwko temu zaprotestować, a pikietą pod Kancelarią Premiera zwrócić uwagę, kto tak naprawdę jest temu wszystkiemu winien i kogo trzeba jak najszybciej wymienić przy użyciu kartki wyborczej.

Zainteresował Cię artykuł? Śledź nas na Facebooku!  

Zbigniew Kuźmiuk

[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook