Jedynie prawda jest ciekawa


Kuźmiuk: Tusk rozpoczął wczoraj kampanię PE

20.03.2014

Wprawdzie Platforma ma zatwierdzić ostatecznie listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego dopiero w najbliższą sobotę na posiedzeniu swojego zarządu w Warszawie ale kampanię wyborczą rozpoczęła wczoraj, wystąpieniem premiera Tuska w sprawie Ukrainy, transmitowanym przez wszystkie telewizje informacyjne i program pierwszy TVP.

Premier Tusk skorzystał z prawa jakie przysługuje Prezesowi Rady Ministrów do wygłoszenia nadzwyczajnego orędzia transmitowanego przez media publiczne i na tle aż 11 polskich flag, przekonywał, że są aż 3 solidne filary bezpieczeństwa Polski.

Czwarty związany z Ukrainą dopiero zaczynamy budować.

Zdaniem Tuska na tle innych państw Europy Środkowo-Wschodniej, Polska jest silnym krajem o stabilnych finansach, nie najgorszej gospodarce, czuje się także bezpieczna energetycznie.

Drugi filar tego bezpieczeństwa, to mocna pozycja naszego kraju w Europie oparta na członkostwie w NATO i UE, budowana dojrzałą i spokojną polityką, jak się można domyślać realizowaną przez rząd Donalda Tuska.

Trzeci filar to sojusz północnoatlantycki, coraz bardziej nowoczesna polska armia i współpraca militarna z USA.

Potrzebny jest zdaniem Tuska także czwarty filar, którym ma być w przyszłości demokratyczna i zasobna Ukraina, a dzisiejsza nasza pomoc temu krajowi, to inwestycja w nasze przyszłe bezpieczeństwo.

W atmosferze coraz większego zagrożenia jakie stwarzają dla wszystkich krajów Europy Środkowo-Wschodniej, działania Rosji na Ukrainie(poddanie w wątpliwość przebiegu wszystkich granic ukształtowanych w rezultacie II wojny światowej), premier Tusk próbuje wmówić Polakom, że dzięki jego już blisko 7 letnim rządom, mogą się czuć bezpieczni.

Tyle tylko, że te 3 wymienione przez premiera filary, nie są wcale takie solidne jakby to miało wynikać z wypowiedzi szefa rządu.

Jak można mówić o stabilnych finansach w sytuacji kiedy rząd musiał przejąć w atmosferze skandalu 150 mld zł z OFE aby na papierze zmniejszyć dług publiczny, a jednocześnie zmniejszyć o 8 mld zł wydatki na obsługę krajowej części długu publicznego i ponad 15 mld zł dotacje do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, a tym samym w ogóle złożyć projekt budżetu na 2014 rok.

Nie bardzo wiadomo także na czym polega mocna pozycja naszego kraju w UE, przegrywamy przecież na tym forum najważniejsze sprawy dla naszego kraju, czego najbardziej chyba spektakularnym przykładem jest forsowane zaostrzenie polityki klimatycznej (podniesienie ceny pozwoleń na emisję CO2 do poziomu przynajmniej 20 euro za tonę i i redukcja CO2 o 43% do 2030 roku, co oznacza tak naprawdę zamknięcie większości kopalń węgla kamiennego w Polsce).

Wreszcie nie bardzo wiadomo na czym polegają nasze dobre relacje z USA (chyba nie na przedwczorajszej wizycie wiceprezydenta USA w Polsce i przylocie do

Polski na 3 tygodnie 12 nieuzbrojonych F-16), w sytuacji kiedy pierwsze elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej mają się pojawić w Polsce dopiero w 2018 roku.

Do nowoczesnej armii także nam bardzo daleko, zwłaszcza że rządy Tuska to nieustanne oszczędzanie właśnie na modernizacji armii. W ciągu ostatnich 6 lat z kwoty około 40 mld zł przeznaczonych na tę modernizację, nie wydano około 10 mld zł, z tego tylko w roku 2013 kwoty 3,5 mld zł, która została ścięta przy nowelizacji budżetu.

Choćby ta pobieżna analiza pokazuje, że premier Tusk w sytuacji rosnącego zagrożenia spowodowanego agresją Rosji na Ukrainę, chce przekonać Polaków, że jego rządy gwarantują im bezpieczeństwo i choćby dlatego powinni wybaczyć mu dotychczasowe błędy i poprzeć znowu Platformę w nadchodzących wyborach.

Tyle tylko, że jego tłumaczenia są tak wiarygodne jak to, że zdając sobie sprawę z rosyjskiego zagrożenia prowadził, prowadził przez ponad 6 lat politykę wobec tego kraju tak aby uniknąć na arenie europejskiej etykiety rusofoba, co teraz w sytuacji konfliktu z Rosją, pozwala mu na większy wpływ na decyzje UE i USA.

Coś bardziej kuriozalnego dla wytłumaczenia resetu stosunków z Rosją, dokonanego przez rząd Tuska, trudno byłoby chyba wymyślić.


Zbigniew Kuźmiuk
[fot. premier.gov.pl]Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na facebook.com/stefczyk.info?fref=ts" target="_blank">Facebooku!

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook