Jedynie prawda jest ciekawa


Kuźmiuk: Tusk rozpoczął wczoraj kampanię PE

20.03.2014

Wprawdzie Platforma ma zatwierdzić ostatecznie listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego dopiero w najbliższą sobotę na posiedzeniu swojego zarządu w Warszawie ale kampanię wyborczą rozpoczęła wczoraj, wystąpieniem premiera Tuska w sprawie Ukrainy, transmitowanym przez wszystkie telewizje informacyjne i program pierwszy TVP.

Premier Tusk skorzystał z prawa jakie przysługuje Prezesowi Rady Ministrów do wygłoszenia nadzwyczajnego orędzia transmitowanego przez media publiczne i na tle aż 11 polskich flag, przekonywał, że są aż 3 solidne filary bezpieczeństwa Polski.

Czwarty związany z Ukrainą dopiero zaczynamy budować.

Zdaniem Tuska na tle innych państw Europy Środkowo-Wschodniej, Polska jest silnym krajem o stabilnych finansach, nie najgorszej gospodarce, czuje się także bezpieczna energetycznie.

Drugi filar tego bezpieczeństwa, to mocna pozycja naszego kraju w Europie oparta na członkostwie w NATO i UE, budowana dojrzałą i spokojną polityką, jak się można domyślać realizowaną przez rząd Donalda Tuska.

Trzeci filar to sojusz północnoatlantycki, coraz bardziej nowoczesna polska armia i współpraca militarna z USA.

Potrzebny jest zdaniem Tuska także czwarty filar, którym ma być w przyszłości demokratyczna i zasobna Ukraina, a dzisiejsza nasza pomoc temu krajowi, to inwestycja w nasze przyszłe bezpieczeństwo.

W atmosferze coraz większego zagrożenia jakie stwarzają dla wszystkich krajów Europy Środkowo-Wschodniej, działania Rosji na Ukrainie(poddanie w wątpliwość przebiegu wszystkich granic ukształtowanych w rezultacie II wojny światowej), premier Tusk próbuje wmówić Polakom, że dzięki jego już blisko 7 letnim rządom, mogą się czuć bezpieczni.

Tyle tylko, że te 3 wymienione przez premiera filary, nie są wcale takie solidne jakby to miało wynikać z wypowiedzi szefa rządu.

Jak można mówić o stabilnych finansach w sytuacji kiedy rząd musiał przejąć w atmosferze skandalu 150 mld zł z OFE aby na papierze zmniejszyć dług publiczny, a jednocześnie zmniejszyć o 8 mld zł wydatki na obsługę krajowej części długu publicznego i ponad 15 mld zł dotacje do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, a tym samym w ogóle złożyć projekt budżetu na 2014 rok.

Nie bardzo wiadomo także na czym polega mocna pozycja naszego kraju w UE, przegrywamy przecież na tym forum najważniejsze sprawy dla naszego kraju, czego najbardziej chyba spektakularnym przykładem jest forsowane zaostrzenie polityki klimatycznej (podniesienie ceny pozwoleń na emisję CO2 do poziomu przynajmniej 20 euro za tonę i i redukcja CO2 o 43% do 2030 roku, co oznacza tak naprawdę zamknięcie większości kopalń węgla kamiennego w Polsce).

Wreszcie nie bardzo wiadomo na czym polegają nasze dobre relacje z USA (chyba nie na przedwczorajszej wizycie wiceprezydenta USA w Polsce i przylocie do

Polski na 3 tygodnie 12 nieuzbrojonych F-16), w sytuacji kiedy pierwsze elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej mają się pojawić w Polsce dopiero w 2018 roku.

Do nowoczesnej armii także nam bardzo daleko, zwłaszcza że rządy Tuska to nieustanne oszczędzanie właśnie na modernizacji armii. W ciągu ostatnich 6 lat z kwoty około 40 mld zł przeznaczonych na tę modernizację, nie wydano około 10 mld zł, z tego tylko w roku 2013 kwoty 3,5 mld zł, która została ścięta przy nowelizacji budżetu.

Choćby ta pobieżna analiza pokazuje, że premier Tusk w sytuacji rosnącego zagrożenia spowodowanego agresją Rosji na Ukrainę, chce przekonać Polaków, że jego rządy gwarantują im bezpieczeństwo i choćby dlatego powinni wybaczyć mu dotychczasowe błędy i poprzeć znowu Platformę w nadchodzących wyborach.

Tyle tylko, że jego tłumaczenia są tak wiarygodne jak to, że zdając sobie sprawę z rosyjskiego zagrożenia prowadził, prowadził przez ponad 6 lat politykę wobec tego kraju tak aby uniknąć na arenie europejskiej etykiety rusofoba, co teraz w sytuacji konfliktu z Rosją, pozwala mu na większy wpływ na decyzje UE i USA.

Coś bardziej kuriozalnego dla wytłumaczenia resetu stosunków z Rosją, dokonanego przez rząd Tuska, trudno byłoby chyba wymyślić.


Zbigniew Kuźmiuk
[fot. premier.gov.pl]Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na facebook.com/stefczyk.info?fref=ts" target="_blank">Facebooku!

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook