Jedynie prawda jest ciekawa


Kuźmiuk: Projekt IV RP musi wrócić

23.07.2012

Konkluzja wyjazdowego spotkania klubu PiS: projekt IV RP, którego zręby przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej roku 2005, musi wrócić do realizacji po wygranych najbliższych wyborach - pisze na swoim blogu Zbigniew Kuźmiuk (PiS).

1. Wczoraj uczestniczyłem w wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Obywało się ono aż w Zakopanem właśnie dlatego, że było poświęcone sprzeciwowi wobec prywatyzacji Polskich Kolei Linowych w tym tej na Kasprowy Wierch, kilkunastu polskich uzdrowisk (między innymi tych znajdujących się w województwie małopolskim), a także Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A.(też położonego na tym terenie).

Klub po wysłuchaniu przedstawicieli niektórych z tych instytucji, w tym reprezentantów związku zawodowego „Solidarność”, a także radnych miasta Zakopane, przyjął stosowne uchwały w tych sprawach. Będą one także przedstawione w tym tygodniu w naszym Sejmie.

2. W związku z tym posiedzeniem, Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński obył w sobotę i niedzielę aż 4 otwarte spotkania z mieszkańcami Małopolski w Olkuszu, Chrzanowie, Nowym Targu i Tarnowie.

Miałem okazję wracając z posiedzenia klubu do Radomia, uczestniczyć w jednym z nich, tym w Nowym Targu. Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury wypełniona po brzegi, zajęte wszystkie miejsca siedzące mimo dostawiania krzeseł, zajęte wszystkie miejsca stojące w przejściach, ludzie nawet na korytarzu, w sumie około 1000 osób ( spotkania w pozostałych miastach cieszyły się podobnym zainteresowaniem).

Krótkie wystąpienie prezesa Kaczyńskiego diagnozujące sytuację w kraju ale także zaprezentowanie zrębów programu rządzenia Prawa i Sprawiedliwości po wygranych najbliższych wyborach.

Zupełnie nowy system podatkowy (przygotowane projekty ustaw o jednolitym PIT i CIT, nowa ustawa o VAT) pozwalająca na znaczące zwiększenie dochodów budżetowych (uszczelnienie systemu, ograniczenie szarej strefy), odbiurokratyzowanie gospodarki i uwolnienie dostępu do wielu zawodów, konsekwentne stosowanie zasady równoważenia rozwoju przy wykorzystaniu pieniędzy europejskich i budżetowych, nowy system edukacyjny (powrót do 8 -klasowej szkoły podstawowej i 4 - letniej średniej), włączenie środków na ochronę zdrowia do budżetu (likwidacja NFZ) i podwyższenie składki na ochronę zdrowia w ciągu kliku lat do poziomu średniej europejskiej (do 6% PKB), powrót do poprzedniego wieku emerytalnego (z możliwością dłuższej pracy), swoboda wyboru ubezpieczenia emerytalnego (ZUS albo OFE), zwolnienie ze składek ubezpieczeniowych przez 1 rok rozpoczynających działalność na własny rachunek, powrót do zdecydowanej walki z korupcją i nepotyzmem w gospodarce i administracji.

To tylko niektóre propozycje rozwiązań przedstawionych przez prezesa Kaczyńskiego. Dla większości z nich przygotowane są już projekty ustaw, dla pozostałych będą gotowe już na jesieni tego roku.

3. Kaczyński odpowiedział także na przynajmniej kilkadziesiąt pytań zadanych z sali, przy czym głównym wątkiem była skala korupcji i nepotyzmu w rządzeniu przez obecną koalicję Platforma - PSL, której to rąbek uchyliły upublicznione tzw. taśmy PSL-u.

Ludzie pytali także o korupcję i nepotyzm w Platformie (między innymi o prawdziwość wysokości wynagrodzenia byłego już posła Platformy, a obecnie prezesa jednej ze spółek córek PGE Aleksandra Grada, która według doniesień mediów ma wynosić 110 tysięcy miesięcznie), o wyprzedaż za bezcen majątku narodowego, o politykę zagraniczną prowadzoną na kolanach, o bezkarność sędziów i prokuratorów popełniających przestępstwa, o przyszłość ludzi młodych w Polsce, o dramatyczną sytuację na rynku pracy, postępującą drożyznę, upadłości w gospodarce w tym w szczególności w sektorze budowlanym ale także odpowiedzialność ekipy Tuska za tragedię smoleńską.

Konkluzja spotkania, projekt IV RP, którego zręby przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej roku 2005, musi wrócić do realizacji po wygranych najbliższych wyborach. Bez tego nie będzie rozwoju kraju, z którego owoców będą mogli korzystać wszyscy Polacy.

Na koniec owacje dla prezesa Kaczyńskiego, życzenia zwycięstwa i ogromne wsparcie wszystkich uczestników. Jeżeli taka atmosfera swoistego wzmożenia Polaków będzie się utrzymywała w całej Polsce, to jest duża szansa na wygranie najbliższych wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość.

[fot.pap/Grzegorz Momot]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook