Jedynie prawda jest ciekawa


Kuźmiuk: Prezydent Komorowski brzydko kończy

02.08.2015

Wydawało się, że po przegranych z kretesem wyborach prezydent Komorowski, przez kolejne 2 miesiące do przekazania władzy swemu następcy Andrzejowi Dudzie, będzie administrował i wykonywał tylko te obowiązki, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania jego Kancelarii i jednocześnie pozwolą na sprawne przekazanie władzy.

Niestety wydaje się, że trauma w jakiej do tej pory tkwi po przegranych wyborach jest na tyle silna, że nie jest w stanie nawet tak pomyśleć, czego wyrazem było jego wystąpienie przeddzień wybuchu powstania warszawskiego, podczas wręczania odznaczeń powstańcom.

W takich dniach powinien się przecież skoncentrować tylko na oddaniu hołdu powstańcom w 71 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, a niestety wdał się w bieżące komentarze polityczne atakując „niejako przy okazji” Prawo i Sprawiedliwość.

Ciągle stosuje zresztą tą samą retorykę, podkreśla 25 lat polskiej wolności jako swoisty złoty wiek, którego ponoć wszyscy doświadczyliśmy, choć już teraz powinien zdawać sobie sprawę, że taka, a nie inna ocena ostatnich lat, była jedną z ważnych przyczyn jego klęski wyborczej.

Tego dnia wieczorem okazało się także, że podczas obchodów rocznicy powstania pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich, może przemówić ustępujący prezydent Komorowski, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ale na wystąpienie prezydenta-elekta Andrzeja Dudy już się nie zgodzono i mimo, że była to ponoć decyzja urzędników prezydent miasta, to nie ulega wątpliwości, że stało się to na życzenie Kancelarii Komorowskiego.

Wczoraj z kolei miało miejsce wydarzenie jeszcze większego kalibru, mianowicie okazało się, że prezydent Komorowski będzie wręczał nominacje generalskie, choć do tej pory prezydenci robili to 15 sierpnia w dniu Wojska Polskiego.

Tych nominacji było aż 18 (osiem na pierwszy generalski stopień i 10 na kolejne stopnie generalskie) i sam Komorowski wytłumaczył to tak „ale kalendarz polityczny, zmiana na stanowisku prezydenta, zwierzchnika sił zbrojnych, wymusza przesuniecie dzisiejszej uroczystości”.

To wyjątkowo obłudne tłumaczenie, budzące niesmak (tak oceniło tę decyzję wielu publicystów), wszak nowy prezydent miałby od momentu swojego zaprzysiężenia ponad tydzień, żeby w konsultacjach z ministrem obrony narodowej takie nominacje przygotować i wręczyć je w dniu 15 sierpnia.

W mediach pojawiły się także komentarze, że prezydent Komorowski przyznał te awanse generalskie po konsultacjach z prezydentem-elektem, a przecież wszyscy doskonale wiedzą, że takich konsultacji nie było, była tylko próba badana czy prezydent-elekt Andrzej Duda wręczy awanse przyznane przez Komorowskiego.

Ponieważ propozycja była mówiąc najłagodniej co najmniej niestosowna i prezydent - elekt odmówił, prezydent Komorowski zdecydował się awanse przyznać i wręczyć je 2 tygodnie wcześniej.

Ale to nie koniec „brzydkich” ruchów Komorowskiego. Ustanowiona przed rokiem przez ministra spraw zagranicznych Nagroda Solidarności miała upamiętniać polskie przemiany antykomunistyczne i w związku z tym miała być wręczona w dniu 31 sierpnia (Dzień Solidarności i Wolności) w Gdańsku podczas oficjalnych uroczystości.

Jakież było zaskoczenie działaczy związkowych, kiedy kilka dni temu dostali zaproszenie do Warszawy na uroczystość wręczenia tej nagrody w dniu 4 czerwca przez prezydenta Komorowskiego.

W tym roku nagrodę Solidarności otrzyma dziennikarka Żanna Niemcowa, córka skrytobójczo zamordowanego w Moskwie rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa i okazuje się, że nawet tę uroczystość Komorowski potrafi zawłaszczyć.

Jeżeli do tego dodamy masowe zatrudnianie w Kancelarii na umowy o pracę pracowników do tej pory zatrudnionych na umowy zlecenia i o dzieło, a także wypłacanie najbardziej zaufanym pracownikom wielotysięcznych premii i nagród, po to tylko aby wykorzystać wszystkie środki płacowe aby następca nie miał w ogóle wolnych środków płacowych do końca tego roku budżetowego, to widać małość prezydenta Komorowskiego i jego najbliższego otoczenia.

Reasumując Prezydent Komorowski, wyjątkowo brzydko kończy.

Zbigniew Kuźmiuk

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook