Jedynie prawda jest ciekawa


Kuźmiuk: Pinokio przy Tusku to mały pikuś

16.01.2013

1. Tuż po powrocie z urlopu i poprowadzeniu posiedzenia Rady Ministrów, premier Tusk odbył ponad godzinną konferencję prasową, podczas której co i rusz kłamał jak z nut.

Zaczęło się od omówienia zmian personalnych w rządzie i instytucjach centralnych między innymi odejścia ministra Arabskiego na stanowisko ambasadora w Hiszpanii, odejścia sekretarza stanu w Kancelarii Premiera Ewy Kierzkowskiej, wreszcie odejście szefa ABW Krzysztofa Bondaryka.

W tej ostatniej sprawie premier Tusk poinformował, że odwoła Bondaryka w dniu dzisiejszym, a przecież pamiętamy jego wystąpienie z 2 stycznia podczas którego poinformował, że przyjął dymisję szefa ABW i wyznaczył do pełnienia obowiązków jego zastępcę.

Później jednak rakiem się z tego wycofano, bo przecież trzeba było uzyskać w tej sprawie opinię sejmowej komisji ds. służb i opinię prezydenta. Teraz już te opinie są, więc można dymisję przyjąć jeszcze raz.

2. Następnie szef rządu mówił o powołaniu zespołu składającego się członków komisji Jerzego Millera, która ma bronić tez zawartych w raporcie przygotowanym przez tę komisję.

Podtrzymał tezę, że komisja przygotowała rzetelny raport, choć nie zbadała ani wraku ani oryginałów czarnych skrzynek, a w świetle naukowych opracowań ekspertów zespołu posła Macierewicza, jej ustalenia coraz bardziej przypominają, stawianie polskich pieczątek na rosyjskich kłamstwach, pochodzących z raportu Anodiny.

Ta teza wygląda jeszcze bardziej odrażająco w świetle ostatniego oświadczenia doradcy Władimira Putina Igora Mintusowa, który z rozbrajającą szczerością poinformował polską opinię publiczna, że teza o pijanym generale Błasiku, była strategiczną decyzją polityczną MAK (napisał o tym w ostatnich dniach portal Niezależna).

Następnie na pytanie dziennikarza z Gazety Polskiej Codziennie o to czy zapoznał się z ustaleniami z październikowej konferencji naukowej poświęconej katastrofie smoleńskiej, w której uczestniczyło ponad 100 naukowców, odpowiedział, że nie wie o jakiej konferencji dziennikarz mówi.

A następnie zadeklarował, że jeżeli ten materiał ma w swojej korespondencji i nie jest on zbyt obszerny to się z nim zapozna. Znamy wprawdzie lenistwo premiera Tuska i koncentrację głównie na „harataniu w gałę” ale żeby od października nie czytał korespondencji, która do niego napływa, to trudno sobie jednak wyobrazić.

3. Na koniec przeszedł do obrony ministra Nowaka i jego koncepcji łatania dziury budżetowej przy pomocy fotoradarów.

Gładko przeszedł nad swoim wystąpieniem z kampanii wyborczej w 2007 roku w którym obśmiewał instalowanie przez ówczesny rząd Jarosława Kaczyńskiego kilkunastu dodatkowych fotoradarów.

Jest jeszcze na YouTube filmik pokazujący jak lider ówczesnej opozycji Donald Tusk, mówi o złym stanie dróg i jednoczesnym stawianiu radarów, co ma oznaczać nie tylko gnębienie kierowców przez władzę ale także jeszcze jedną formę powszechnego kontrolowania obywateli.

Ten fragment przemówienia Tusk kończy „zgrabną” puentą, „że tylko facet bez prawa jazdy może tak gnębić kierowców i wydawać tyle pieniędzy na fotoradary” i zbiera za to wręcz aplauz zgromadzonych na sali polityków Platformy.

Wczoraj nawet bez mrugnięcia okiem, mówił „dziś nie powtórzyłbym tych drwiących słów z polityki poprzedniego rządu” ale na słowo przepraszam już bardzo trudno się było zdobyć.

Później już były tylko „chwytające za serce” stwierdzenia o konieczności ratowania każdego ludzkiego życia, o zabitych w wypadkach dzieciach i o cierpieniach rodzin ale ani słowa o ciągle skandalicznym stanie technicznym większości dróg krajowych i stawianiu nowych radarów nie w tzw. czarnych punktach, a tam gdzie najłatwiej złowić kierowców.

A już porównania wysokości mandatów w Polsce i w krajach Europy Zachodniej z sugestią, że te w naszym kraju powinny być takie jak tam, bez uwzględnienia ich relacji choćby ze średnim wynagrodzeniem, pokazuje dobitnie jakie naprawdę są intencje rządu Tuska w tej sprawie.

Zbigniew Kuźmiuk

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook