Jedynie prawda jest ciekawa


Kuźmiuk: Pinokio przy Tusku to mały pikuś

16.01.2013

1. Tuż po powrocie z urlopu i poprowadzeniu posiedzenia Rady Ministrów, premier Tusk odbył ponad godzinną konferencję prasową, podczas której co i rusz kłamał jak z nut.

Zaczęło się od omówienia zmian personalnych w rządzie i instytucjach centralnych między innymi odejścia ministra Arabskiego na stanowisko ambasadora w Hiszpanii, odejścia sekretarza stanu w Kancelarii Premiera Ewy Kierzkowskiej, wreszcie odejście szefa ABW Krzysztofa Bondaryka.

W tej ostatniej sprawie premier Tusk poinformował, że odwoła Bondaryka w dniu dzisiejszym, a przecież pamiętamy jego wystąpienie z 2 stycznia podczas którego poinformował, że przyjął dymisję szefa ABW i wyznaczył do pełnienia obowiązków jego zastępcę.

Później jednak rakiem się z tego wycofano, bo przecież trzeba było uzyskać w tej sprawie opinię sejmowej komisji ds. służb i opinię prezydenta. Teraz już te opinie są, więc można dymisję przyjąć jeszcze raz.

2. Następnie szef rządu mówił o powołaniu zespołu składającego się członków komisji Jerzego Millera, która ma bronić tez zawartych w raporcie przygotowanym przez tę komisję.

Podtrzymał tezę, że komisja przygotowała rzetelny raport, choć nie zbadała ani wraku ani oryginałów czarnych skrzynek, a w świetle naukowych opracowań ekspertów zespołu posła Macierewicza, jej ustalenia coraz bardziej przypominają, stawianie polskich pieczątek na rosyjskich kłamstwach, pochodzących z raportu Anodiny.

Ta teza wygląda jeszcze bardziej odrażająco w świetle ostatniego oświadczenia doradcy Władimira Putina Igora Mintusowa, który z rozbrajającą szczerością poinformował polską opinię publiczna, że teza o pijanym generale Błasiku, była strategiczną decyzją polityczną MAK (napisał o tym w ostatnich dniach portal Niezależna).

Następnie na pytanie dziennikarza z Gazety Polskiej Codziennie o to czy zapoznał się z ustaleniami z październikowej konferencji naukowej poświęconej katastrofie smoleńskiej, w której uczestniczyło ponad 100 naukowców, odpowiedział, że nie wie o jakiej konferencji dziennikarz mówi.

A następnie zadeklarował, że jeżeli ten materiał ma w swojej korespondencji i nie jest on zbyt obszerny to się z nim zapozna. Znamy wprawdzie lenistwo premiera Tuska i koncentrację głównie na „harataniu w gałę” ale żeby od października nie czytał korespondencji, która do niego napływa, to trudno sobie jednak wyobrazić.

3. Na koniec przeszedł do obrony ministra Nowaka i jego koncepcji łatania dziury budżetowej przy pomocy fotoradarów.

Gładko przeszedł nad swoim wystąpieniem z kampanii wyborczej w 2007 roku w którym obśmiewał instalowanie przez ówczesny rząd Jarosława Kaczyńskiego kilkunastu dodatkowych fotoradarów.

Jest jeszcze na YouTube filmik pokazujący jak lider ówczesnej opozycji Donald Tusk, mówi o złym stanie dróg i jednoczesnym stawianiu radarów, co ma oznaczać nie tylko gnębienie kierowców przez władzę ale także jeszcze jedną formę powszechnego kontrolowania obywateli.

Ten fragment przemówienia Tusk kończy „zgrabną” puentą, „że tylko facet bez prawa jazdy może tak gnębić kierowców i wydawać tyle pieniędzy na fotoradary” i zbiera za to wręcz aplauz zgromadzonych na sali polityków Platformy.

Wczoraj nawet bez mrugnięcia okiem, mówił „dziś nie powtórzyłbym tych drwiących słów z polityki poprzedniego rządu” ale na słowo przepraszam już bardzo trudno się było zdobyć.

Później już były tylko „chwytające za serce” stwierdzenia o konieczności ratowania każdego ludzkiego życia, o zabitych w wypadkach dzieciach i o cierpieniach rodzin ale ani słowa o ciągle skandalicznym stanie technicznym większości dróg krajowych i stawianiu nowych radarów nie w tzw. czarnych punktach, a tam gdzie najłatwiej złowić kierowców.

A już porównania wysokości mandatów w Polsce i w krajach Europy Zachodniej z sugestią, że te w naszym kraju powinny być takie jak tam, bez uwzględnienia ich relacji choćby ze średnim wynagrodzeniem, pokazuje dobitnie jakie naprawdę są intencje rządu Tuska w tej sprawie.

Zbigniew Kuźmiuk

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook