Jedynie prawda jest ciekawa


Kuźmiuk: Opozycja mija się z prawdą

24.01.2016

Rozumiem, że opozycja ma swoją retorykę i tej retoryki używa, ale nie można w sposób absurdalny mijać się z prawdą. (…) Polska jest wolnym krajem, demokracja kwitnie. W związku z tym nie możemy zaprzeczać oczywistym faktom – mówił Zbigniew Kuźmiuk (PiS) w programie „Woronicza 17” odnosząc się do sobotniej demonstracji KOD.

- Te demonstracje odbywają się bez żadnych przeszkód i jeśli od jednego czy drugiego uczestnika tej demonstracji słyszę, że nie ma demokracji, że oni się boi, że on się boi rozmawiać przez telewizję, to to jest budowanie innej rzeczywistości i temu się akurat dziwię. Choć z drugiej strony podziwiam tych ludzi, że chce im się wychodzić na ulice – a wczoraj było akurat trochę mroźno – i demonstrowali. Ale Polska jest wolnym krajem - podkreślił poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk dodając, że możliwość manifestowania czy chociażby pluralizm w debacie medialnej są dowodem na to, że w Polsce nie ma zagrożenia dla demokracji.
Z kolei odnosząc się do ustawy o policji poseł PiS podkreślił:

„Nadrabiamy zaległości po poprzedniej władzy. (…) 6 lutego gdyby ta ustawa nie weszła w życie, polska policja i służby specjalne byłyby bez oczu i uszu. Na to nie możemy po prostu pozwolić w tym zglobalizowanym świecie”.

Obawy uczestników marszów KOD podziela natomiast Andrzej Halicki (PO), zdaniem którego działania PiS są sprzeczne z prawem. – Robicie wszystko, żeby mieć przeciwników, żeby mieć duże grupy osób przeciwko sobie. Problem polega na tym, że co innego się widzi, a co innego słyszy – powiedział.
Krytycznie do demonstracji KOD odniósł się Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta RP. – Oczywistym jest że KOD to nie są żadni dysydenci, którzy upominają się z pozycji wyraźnie słabszej społecznie o swoje prawa. To jest ruch, który ma do dyspozycji przynajmniej jedną dużą, codzienną gazetę, kilka tygodników, stacje telewizyjną. Skala tych manifestacji w stosunku do potencjału jakim dysponuje, jest niewielka – powiedział.

Przemysław Wipler (partia KORWiN) zwrócił uwagę, że dużo więcej ludzi przychodziło na manifestacje w obronie TV Trwam.

– Kreowanie (manifestacji KOD) na oddolny bunt społeczny szerokich mas obywatelskich to jest po prostu nieprawda. Ci ludzie, którym nie przeszkadzała inwigilacja pół roku temu, nagle mówią „stop inwigilacji” – powiedział.

Wtórował mu Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15). – Manifestacje będą trwały, póki będzie potrzeba polityczna żeby one były. Ja uważam, że to są odgórnie narzucane inicjatywy, zupełnie niewynikające z potrzeby społecznej. To jest obawa tego establishmentu III RP, że „oderwie się ich od koryta”. Oni się po prostu boją, to jest armia urzędników. Starsze panie które boją się, że stracą emeryturę, bo pracowały w resorcie siłowym albo jakimś innym – ocenił Rzymkowski.

mmil/TVP.info 

[Fot. TVP.info]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook