Jedynie prawda jest ciekawa


Kuźmiuk: marsz pokazał, że Polska się obudziła

30.09.2012

Poseł PiS jest pod wielkim wrażeniem mobilizacji Polaków podczas marszu w obronie Telewizji Trwam. Kuźmiuk uważa, że rządzący nie mogą pozostać obojętni na głos tak wielkiej części narodu.

1.Jak tysiące z nas uczestniczyłem we wczorajszych uroczystościach odbywających, się pod hasłem „Obudź się Polsko”.

Najpierw odbyła się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki konwencja Prawa i Sprawiedliwości na której mieli wystąpienia: przedstawiciel rolników uprawiający paprykę Stanisław Kowalczyk, który mówił, że do tej pory mimo upływu ponad 2 lat, nie udało się usunąć skutków huraganu, który zniszczył wiele upraw, przedstawiciele firm podwykonawców przy budowie autostrad, którzy nie tylko nie odebrali zapłaty za wykonane prace ale od tych środków muszą zapłacić podatek VAT, co doprowadzi ich do upadłości, przedstawiciel tych młodych ludzi którzy wyjechali za granicę i chcieli wrócić zgodnie z obietnicami rządzących ale nie mają ku temu warunków, europoseł Janusz Wojciechowski, który mówił o konieczności wyrównania dopłat bezpośrednich w rolnictwie i postawie rządu w tej sprawie, który raczej obawia się o los rolników niemieckich i francuskich, którzy na tym wyrównaniu by stracili, poseł Krzysztof Szczerski, który mówił o pierwszym raporcie Zespołu ds. obrony demokratycznego państwa prawa.

Przemawiał także prezes Jarosław Kaczyński, który skoncentrował się na prawie społeczeństwa do prawdy, jako podstawowego elementu składowego procesu demokratycznego, a w konsekwencji wolności dla mediów i w związku z tym miejsca na multipleksie dla telewizji Trwam.

Zapowiedział także kontynuowanie ofensywy programowej, której częścią była głośna już debata ekonomistów, a także zgłoszenie w najbliższy poniedziałek, kandydata na premiera rządu technicznego, który po odsunięciu od władzy ekipy Donalda Tuska, przygotowałby w ciągu najbliższych kilku miesięcy przedterminowe wybory.

2. Następnie uczestnicy konwencji przeszli na Plac Trzech Krzyży, gdzie dołączyli do dziesiątków tysięcy pątników, którzy oczekiwali na rozpoczęcie mszy świętej. Uroczystości religijne trwały ponad 2 godziny i od godziny 15 rozpoczął się marsz Traktem Królewskim na Plac Zamkowy, który trwał blisko 3 godziny.

Kiedy czoło pochodu znalazło się już na Placu Zamkowym, ostatnie grupy wychodziły jeszcze z Placu Trzech Krzyży a więc miał on przynajmniej 2 kilometry długości i według organizatorów wzięło w nim udział przynajmniej 200 tysięcy uczestników (według Policji największa od lat demonstracja w Warszawie).

Na Placu Zamkowym przemówienia wygłosili prezes Jarosław Kaczyński i przewodniczący Solidarności Piotr Duda. Jarosław Kaczyński mówił o największych problemach gospodarczych i społecznych naszego kraju i znowu o wolności dla mediów w tym o multipleksie dla telewizji Trwam.

Piotr Duda, o ogromnym bezrobociu, milionach pracowników na umowach śmieciowych , którzy mimo lat pracy nie mają odprowadzonej ani złotówki składek ubezpieczeniowych, wreszcie o podwyższeniu wieku emerytalnego co oznacza konieczność pracy aż do śmierci.

3. Przeszedłem cała trasę w grupie polityków ale kiedy już wracałem z Placu Zamkowego ciągle jeszcze Traktem Królewskim przemieszczały się tłumy ludzi z biało-czerwonymi flagami i transparentami, w tym dużo rodzin z małymi dziećmi wiezionymi w wózkach.

Wielu z maszerujących z niepokojem pytało o najważniejsze polskie sprawy, bezrobocie i brak perspektyw dla młodych ludzi, co ciągle powoduje ich emigrację, dramatyczną sytuację w ochronie zdrowia, wydłużenie wieku emerytalnego kiedy obecni 50-latkowie bardzo często są pracy pozbawiani i nie mają szans na znalezienie nowej.

Zwracano uwagę na ogromny deficyt prawdy w mediach „mętnego” nurtu (jak to wcześniej określił Ojciec Tadeusz Rydzyk), na tym tle odrzucenie możliwości nadawania przez Telewizję Trwam na multipleksie, określano jako szczególnie niepokojące, wręcz jako obawę rządzących przed prawdą.

Takiego ładunku patriotyzmu i troski o dobro wspólne, dawno już nie doświadczyłem w jakichkolwiek rozmowach.

Jeżeli więc tysiące ludzi z własnej nieprzymuszonej woli przez wiele godzin najpierw jadą do Warszawy aby publicznie zaprezentować takie postawy, a później przez wiele godzin będą do swoich miejsc zamieszkania wracać, to oznacza ich ogromną determinację, aby naprawiać Polskę.

Te tysiące ludzi wczoraj na ulicach Warszawy, świadczą o tym, że Polska się obudziła.

Zbigniew Kuźmiuk

fot. PAP/Tomasz Gzell

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook