Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kuźmiuk: Jesienne jednoczenie prawicy

13.07.2014

1. Wczoraj w auli kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z inicjatywy prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, odbyła się konwencja zjednoczeniowa polskiej prawicy.

Media nieprzychylne Prawu i Sprawiedliwości uwypukliły brak na konwencji Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobro i kilkunastu posłów ich nowego klubu parlamentarnego Sprawiedliwa Polska ale mimo tej nieobecności, wzięło w niej udział wiele znaczących środowisk z prawej strony sceny politycznej.

Było środowisko Prawicy Rzeczpospolitej Marka Jurka, które już blisko 2 lata temu podpisało porozumienie z Prawem i Sprawiedliwością, dzięki któremu przywódca tego ugrupowania startował z naszej listy do Parlamentu Europejskiego i znaczącą bo blisko 70 tysięczną liczbą głosów zdobył mandat europarlamentarzysty.
Podobnie będzie w nadchodzących wyborach samorządowych, kandydaci tego ugrupowania będą startowali z naszym wsparciem na wójtów, burmistrzów, prezydentów, natomiast na naszych listach na z góry określonych miejscach (np. do sejmików na miejscach 4-tych) do rad powiatów i sejmików województw.
Byli przedstawiciele PSL Piast, klubów Gazety Polskiej, byli przedstawiciele amerykańskiej Polonii z Chicago, byli liczni profesorowie z Akademickich Klubów im. Lecha Kaczyńskiego między innymi z Poznania i Warszawy czy przedstawiciele Stowarzyszenia Morskiego - Gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

2.Bardzo ważna była na konwencji obecność przewodniczącego NSZZ Solidarność Piotra Dudy, który wprawdzie nie deklarował, że ten związek zawodowy będzie jednym z podmiotów ruchu zjednoczeniowego ale wyraźnie stwierdził, że będzie on temu procesowi bardzo sprzyjał.

Piotr Duda podziękował Prawu i Sprawiedliwości za tę inicjatywę ale przede wszystkim za prospołeczne działania naszego klubu parlamentarnego w tym w szczególności zabieganie o prawa pracownicze.
Rzeczywiście gdyby nie nasi posłowie, to już w tej kadencji Sejmu koalicja Platformy i PSL-u, była gotowa na tak głębokie zmiany w kodeksie pracy, że relacje pomiędzy pracodawcą, a pracownikiem, przypominałyby te dziewiętnastowieczne.

3.Znaczące były na konwencji wystąpienia do niedawna jeszcze posła Platformy Andrzeja Smirnowa i byłego europosła i wiceprzewodniczącego Solidarnej Polski Jacka Kurskiego.
Ten pierwszy nie wziął już udziału w głosowaniu nad wnioskiem o wotum zaufania jakie przeforsował Donald Tusk w Sejmie 2 tygodnie temu i następnego dnia opuścił klub poselski Platformy.
Na konwencji nazwał rząd Tuska sitwą, którą trzeba jak najszybciej odsunąć od władzy, bo bardzo szkodzi i Polsce i stwierdził, że tylko wokół Prawa i Sprawiedliwości jest możliwe jednoczenie prawicy ale szybka realizacja tego procesu jest możliwa, tylko wtedy kiedy nie będzie się stawiać żadnych warunków wstępnych.
Niezwykle życzliwie zostało przyjęte przez zebranych wystąpienie Jacka Kurskiego, który jeszcze do niedawna był w mediach niezwykle kąśliwym recenzentem poczynań Prawa i Sprawiedliwości.
Jego obecność i ciepłe przyjęcie, jest dobitnym potwierdzeniem tego, że Prawo i Sprawiedliwość, nie stawia nikomu kto chce uczestniczyć w procesie jednoczenia ani żadnych warunków wstępnych ani nie chce nikogo upokarzać.

4.Zresztą potwierdził to prezes Jarosław Kaczyński, który zabierając głos na koniec w konwencji, stwierdził, że w świetle zagrożenia podstawowych interesów polskiego państwa, co ujawniły taśmy prawdy, trzeba zapomnieć wszystkie krzywdy i urazy jakie w ostatnich latach pojawiły się pomiędzy różnymi środowiskami prawej strony sceny politycznej.
Dzięki tej inicjatywie proces scalania prawej strony sceny politycznej nabrał wyraźnego przyśpieszenia i jak się wydaje już na jesieni, będziemy świadkami kolejnych ruchów zjednoczeniowych w tym z udziałem Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry.

Zbigniew Kuźmiuk

[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. joachimbrudzinskitvrepublikaYT 23.01.2017

  Brudziński: Zależy nam na wielu kadencjach

  „Niech ci, którzy grzmią, dokształcą się z tego, na czym polega demokracja”.

 2. JanZarynKancelariaSenatu2015 23.01.2017

  Prof. Żaryn: Olbrzymie oczekiwania wobec zbioru zastrzeżonego

  - W Polsce opinia publiczna ma olbrzymie oczekiwania wobec tzw. zbioru zastrzeżonego; głównie dotyczą one lat 90. - powiedział historyk, senator PiS prof. Jan Żaryn.

 3. rzepcio 23.01.2017

  "wSieci": Balanga w Trybunale

  Wojciech Biedroń o ostatnim roku prezesury Rzeplińskiego.

 4. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 5. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 6. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 7. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

 8. Google1477x83104-2017 22.01.2017

  Nowy numer "wSieci"

  W nowym numerze tygodnika „wSieci” redakcja odsłania kulisy wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook