Jedynie prawda jest ciekawa


Kuźmiuk: Jesienne jednoczenie prawicy

13.07.2014

1. Wczoraj w auli kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z inicjatywy prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, odbyła się konwencja zjednoczeniowa polskiej prawicy.

Media nieprzychylne Prawu i Sprawiedliwości uwypukliły brak na konwencji Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobro i kilkunastu posłów ich nowego klubu parlamentarnego Sprawiedliwa Polska ale mimo tej nieobecności, wzięło w niej udział wiele znaczących środowisk z prawej strony sceny politycznej.

Było środowisko Prawicy Rzeczpospolitej Marka Jurka, które już blisko 2 lata temu podpisało porozumienie z Prawem i Sprawiedliwością, dzięki któremu przywódca tego ugrupowania startował z naszej listy do Parlamentu Europejskiego i znaczącą bo blisko 70 tysięczną liczbą głosów zdobył mandat europarlamentarzysty.
Podobnie będzie w nadchodzących wyborach samorządowych, kandydaci tego ugrupowania będą startowali z naszym wsparciem na wójtów, burmistrzów, prezydentów, natomiast na naszych listach na z góry określonych miejscach (np. do sejmików na miejscach 4-tych) do rad powiatów i sejmików województw.
Byli przedstawiciele PSL Piast, klubów Gazety Polskiej, byli przedstawiciele amerykańskiej Polonii z Chicago, byli liczni profesorowie z Akademickich Klubów im. Lecha Kaczyńskiego między innymi z Poznania i Warszawy czy przedstawiciele Stowarzyszenia Morskiego - Gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

2.Bardzo ważna była na konwencji obecność przewodniczącego NSZZ Solidarność Piotra Dudy, który wprawdzie nie deklarował, że ten związek zawodowy będzie jednym z podmiotów ruchu zjednoczeniowego ale wyraźnie stwierdził, że będzie on temu procesowi bardzo sprzyjał.

Piotr Duda podziękował Prawu i Sprawiedliwości za tę inicjatywę ale przede wszystkim za prospołeczne działania naszego klubu parlamentarnego w tym w szczególności zabieganie o prawa pracownicze.
Rzeczywiście gdyby nie nasi posłowie, to już w tej kadencji Sejmu koalicja Platformy i PSL-u, była gotowa na tak głębokie zmiany w kodeksie pracy, że relacje pomiędzy pracodawcą, a pracownikiem, przypominałyby te dziewiętnastowieczne.

3.Znaczące były na konwencji wystąpienia do niedawna jeszcze posła Platformy Andrzeja Smirnowa i byłego europosła i wiceprzewodniczącego Solidarnej Polski Jacka Kurskiego.
Ten pierwszy nie wziął już udziału w głosowaniu nad wnioskiem o wotum zaufania jakie przeforsował Donald Tusk w Sejmie 2 tygodnie temu i następnego dnia opuścił klub poselski Platformy.
Na konwencji nazwał rząd Tuska sitwą, którą trzeba jak najszybciej odsunąć od władzy, bo bardzo szkodzi i Polsce i stwierdził, że tylko wokół Prawa i Sprawiedliwości jest możliwe jednoczenie prawicy ale szybka realizacja tego procesu jest możliwa, tylko wtedy kiedy nie będzie się stawiać żadnych warunków wstępnych.
Niezwykle życzliwie zostało przyjęte przez zebranych wystąpienie Jacka Kurskiego, który jeszcze do niedawna był w mediach niezwykle kąśliwym recenzentem poczynań Prawa i Sprawiedliwości.
Jego obecność i ciepłe przyjęcie, jest dobitnym potwierdzeniem tego, że Prawo i Sprawiedliwość, nie stawia nikomu kto chce uczestniczyć w procesie jednoczenia ani żadnych warunków wstępnych ani nie chce nikogo upokarzać.

4.Zresztą potwierdził to prezes Jarosław Kaczyński, który zabierając głos na koniec w konwencji, stwierdził, że w świetle zagrożenia podstawowych interesów polskiego państwa, co ujawniły taśmy prawdy, trzeba zapomnieć wszystkie krzywdy i urazy jakie w ostatnich latach pojawiły się pomiędzy różnymi środowiskami prawej strony sceny politycznej.
Dzięki tej inicjatywie proces scalania prawej strony sceny politycznej nabrał wyraźnego przyśpieszenia i jak się wydaje już na jesieni, będziemy świadkami kolejnych ruchów zjednoczeniowych w tym z udziałem Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry.

Zbigniew Kuźmiuk

[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook