Jedynie prawda jest ciekawa


Kuźmiuk: Jesienne jednoczenie prawicy

13.07.2014

1. Wczoraj w auli kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z inicjatywy prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, odbyła się konwencja zjednoczeniowa polskiej prawicy.

Media nieprzychylne Prawu i Sprawiedliwości uwypukliły brak na konwencji Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobro i kilkunastu posłów ich nowego klubu parlamentarnego Sprawiedliwa Polska ale mimo tej nieobecności, wzięło w niej udział wiele znaczących środowisk z prawej strony sceny politycznej.

Było środowisko Prawicy Rzeczpospolitej Marka Jurka, które już blisko 2 lata temu podpisało porozumienie z Prawem i Sprawiedliwością, dzięki któremu przywódca tego ugrupowania startował z naszej listy do Parlamentu Europejskiego i znaczącą bo blisko 70 tysięczną liczbą głosów zdobył mandat europarlamentarzysty.
Podobnie będzie w nadchodzących wyborach samorządowych, kandydaci tego ugrupowania będą startowali z naszym wsparciem na wójtów, burmistrzów, prezydentów, natomiast na naszych listach na z góry określonych miejscach (np. do sejmików na miejscach 4-tych) do rad powiatów i sejmików województw.
Byli przedstawiciele PSL Piast, klubów Gazety Polskiej, byli przedstawiciele amerykańskiej Polonii z Chicago, byli liczni profesorowie z Akademickich Klubów im. Lecha Kaczyńskiego między innymi z Poznania i Warszawy czy przedstawiciele Stowarzyszenia Morskiego - Gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

2.Bardzo ważna była na konwencji obecność przewodniczącego NSZZ Solidarność Piotra Dudy, który wprawdzie nie deklarował, że ten związek zawodowy będzie jednym z podmiotów ruchu zjednoczeniowego ale wyraźnie stwierdził, że będzie on temu procesowi bardzo sprzyjał.

Piotr Duda podziękował Prawu i Sprawiedliwości za tę inicjatywę ale przede wszystkim za prospołeczne działania naszego klubu parlamentarnego w tym w szczególności zabieganie o prawa pracownicze.
Rzeczywiście gdyby nie nasi posłowie, to już w tej kadencji Sejmu koalicja Platformy i PSL-u, była gotowa na tak głębokie zmiany w kodeksie pracy, że relacje pomiędzy pracodawcą, a pracownikiem, przypominałyby te dziewiętnastowieczne.

3.Znaczące były na konwencji wystąpienia do niedawna jeszcze posła Platformy Andrzeja Smirnowa i byłego europosła i wiceprzewodniczącego Solidarnej Polski Jacka Kurskiego.
Ten pierwszy nie wziął już udziału w głosowaniu nad wnioskiem o wotum zaufania jakie przeforsował Donald Tusk w Sejmie 2 tygodnie temu i następnego dnia opuścił klub poselski Platformy.
Na konwencji nazwał rząd Tuska sitwą, którą trzeba jak najszybciej odsunąć od władzy, bo bardzo szkodzi i Polsce i stwierdził, że tylko wokół Prawa i Sprawiedliwości jest możliwe jednoczenie prawicy ale szybka realizacja tego procesu jest możliwa, tylko wtedy kiedy nie będzie się stawiać żadnych warunków wstępnych.
Niezwykle życzliwie zostało przyjęte przez zebranych wystąpienie Jacka Kurskiego, który jeszcze do niedawna był w mediach niezwykle kąśliwym recenzentem poczynań Prawa i Sprawiedliwości.
Jego obecność i ciepłe przyjęcie, jest dobitnym potwierdzeniem tego, że Prawo i Sprawiedliwość, nie stawia nikomu kto chce uczestniczyć w procesie jednoczenia ani żadnych warunków wstępnych ani nie chce nikogo upokarzać.

4.Zresztą potwierdził to prezes Jarosław Kaczyński, który zabierając głos na koniec w konwencji, stwierdził, że w świetle zagrożenia podstawowych interesów polskiego państwa, co ujawniły taśmy prawdy, trzeba zapomnieć wszystkie krzywdy i urazy jakie w ostatnich latach pojawiły się pomiędzy różnymi środowiskami prawej strony sceny politycznej.
Dzięki tej inicjatywie proces scalania prawej strony sceny politycznej nabrał wyraźnego przyśpieszenia i jak się wydaje już na jesieni, będziemy świadkami kolejnych ruchów zjednoczeniowych w tym z udziałem Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry.

Zbigniew Kuźmiuk

[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook