Jedynie prawda jest ciekawa


Kuźmiuk: cały misterny plan premiera Tuska...

02.06.2013

"Karuzele, zjeżdżalnie, cukrowa wata, szpinak w pięciu smakach, no i sam premier Tusk w rozpiętej koszuli bez krawata..."

1. PR-owcy premiera Tuska przygotowali na terenie jego Kancelarii (zarówno w ogrodach jak i w budynku), wielką imprezę na Dzień Dziecka po raz pierwszy od 6 lat i w związku z tym nietrudno się domyślać, że nie tylko o święto milusińskich tu chodziło.
Karuzele, zjeżdżalnie, cukrowa wata, szpinak w pięciu smakach, no i sam premier Tusk w rozpiętej koszuli bez krawata, rozdający autografy, rozmawiający z dziećmi, zapraszający je do swojego gabinetu aby choć przez chwilę poczuły się premierami, siadając w jego fotelu.
Przez cały dzień z Kancelarią Premiera łączyły się telewizje 24-godzinne, pokazując uśmiechniętego premiera Tuska z dziećmi, szef rządu miał kilka wywiadów na żywo, parominutowe reportaże z tego wydarzenia pokazano także we wszystkich wieczornych programach informacyjnych.
Wszystko wydawało się być przygotowane bardzo profesjonalnie, dopięto na ostatni guzik przekaz medialny ale okazało się, że to wydarzenie tak misternie przygotowane przez ludzi szefa rządu, zostało przyćmione przez wywiad jakiego udzieliła Robertowi Mazurkowi czołowa posłanka Platformy Ligia Krajewska (w poprzedniej kadencji szefowa gabinetu politycznego minister edukacji Katarzyny Hall).
2.Wywiad ukazał się w sobotnim wydaniu Rzeczpospolitej pod znamiennym tytułem „Pochodnie przeciwko ludziom”. I natychmiast w internecie zawrzało. „Mazurek kontra Krajewska czyli posłanka Platformy w oparach absurdu”, „Krajewska-femme fatale PO”, czy „Idiotka w parlamencie”, to tylko niektóre teksty poświęcone temu wywiadowi, które ukazały się na portalach wPolityce.pl czy Salon24.pl.
Także na portalu Onet.pl wywiad ten został opisany w tekście pt. „Posłanka PO dała się nabrać dziennikarzowi Rzeczpospolitej. Wyśmiała program własnej partii”, pod którym do wieczora ukazało się ponad 2 tysiące komentarzy w miażdżącej większości najoględniej nieprzychylnych, udzielającej wywiadu.
3. Rzeczywiście redaktor Mazurek zaczął od pewnej prowokacji, prezentując jak zaznaczył fragmenty programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, które posłanka Krajewska wyśmiewała niemiłosiernie. W pewnym momencie powiedziała, że to wszystko co zaprezentował jej dziennikarz „to nierealne pomysły, a człowiek, który składa takie obietnice, okłamuje Polaków”.
Wtedy dziennikarz powiedział, że tym człowiekiem jest Donald Tusk, bo program który cytował to „Narodowy program wielkiej budowy”, przygotowany przez Platformę i prezentowany w kampanii wyborczej w 2007 roku.
Wtedy posłankę na dobrą chwilę „zatkało” ale później zaczęła odwracać kota ogonem i tłumaczyć, że ten program Platformy był jednak realny tylko przyszedł światowy kryzys i w związku z tym nie udało się zrealizować wszystkich zawartych w nim przedsięwzięć.
4. A dalej było już tylko ciekawiej. Posłanka nie miała pojęcia o własnym programie wyborczym z jakim występowała w kampanii wyborczej do samorządu warszawskiego w 2007 roku, niewiele była w stanie powiedzieć o realizacji programu Platformy w zakresie edukacji (choć przez parę lat była szefową gabinetu politycznego minister edukacji Katarzyny Hall), wyśmiała tych którzy obchodzą miesięcznice tragedii smoleńskiej, a na koniec marsze z pochodniami działaczy Platformy usprawiedliwiła bo miały charakter proeuropejski, a te organizowane przez Gazetę Polską potępiła, bo jej zdaniem w tym marszach „pochodnie są noszone przeciwko ludziom”.
Rzeczywiście takiego nagromadzenia krętactw, braku wiedzy ale i zwyczajnych idiotyzmów w jednym wywiadzie, ze świecą by szukać w jakimkolwiek wywiadzie udzielonym w ostatnich latach przez reprezentanta polskiego Parlamentu.
Jeżeli to tego dołożymy wypowiedzi i zachowania z ostatnich dni innej postaci z czołówki Platformy, prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz (tunel wzdłuż Wisły zamknięty już ponad rok ale dzięki temu zorganizowano objazd, z którego rozpościerają się piękne widoki na rzekę, wejście do parku wilanowskiego bez biletu za 5 zł i przy okazji zbesztanie strażnika, który zwracał jej uwagę), to premier Tusk musi mieć tęgi ból głowy.
Misterny plan przygotowany przez PR-owców Tuska aby poprawić notowania w opinii publicznej szefa rządu i Platformy i przy pomocy dzieci ocieplić jego wizerunek, poszedł się jednak szczypać, ze względu na wypowiedzi i zachowania dwóch czołowych działaczek tej partii.
Zbigniew Kuźmiuk
fot. PAP/Paweł Supernak

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook