Jedynie prawda jest ciekawa


Kuźmiuk: A teraz finansowanie partii

20.06.2013

Oczywiście Platforma sobie poradzi, wokół niej od dawna krąży duży biznes

Pewnie jeszcze pamiętamy jak w 2008 po drastycznych informacjach zaprezentowanych w mediach o ojcu który na podlaskiej wsi przez kilka lat gwałcił córkę, premier Tusk poinformował o błyskawicznym przygotowaniu ustawy, która pozwoli na chemiczną kastrację pedofilów.

I rzeczywiście w ciągu krótkiego czasu większość koalicyjna Platformy-PSL, taką ustawę uchwaliła, tyle tylko, że na jej podstawie do tej pory nie udało się na taki zabieg skierować żadnego pedofila.

Niedługo potem premier Tusk przeprowadził słynną akcję przeciwko właścicielom sklepów z tzw. dopalaczami. W ciągu jednej nocy z piątku na sobotę przyjęto porozumienie pomiędzy ówczesną minister zdrowia Ewą Kopacz, a ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim, w wyniku którego zamknięto blisko 1000 sklepów z takimi „specyfikami”.

Parę miesięcy później sklepy z dopalaczami wróciły tyle tylko, że teraz oferują w zupełnie inny sposób zakazane specyfiki, a duża część wspomnianego „biznesu”, przeniosła się do internetu. Premier nie podejmuje teraz w tej sprawie już żadnych działań.

Obydwie „sprawy” nie zostały wywołane przypadkowo. W jednym i drugim przypadku premierowi Tuskowi były potrzebne wydarzenia, które odwróciłyby uwagę od bieżących niepowodzeń jego rządu.

Łatwo było je szefowi rządu przeprowadzić, bo ogromne zainteresowanie obydwoma sprawami wyraziły media, a dziennikarze wręcz z aplauzem relacjonowali działania premiera Tuska.

Nawet wtedy kiedy wyszło już na jaw, że obydwie akcje zostały wymyślone przez PR-owców premiera, media przyjęły to wręcz do akceptującej wiadomości, widocznie uznając, że szef rządu może je przeprowadzać.

Po ostatniej gigantycznej wpadce Platformy związanej z wydatkami tej partii na garnitury i krawaty dla czołówki działaczy, wino i cygara, a nawet na wynajęcie piłkarskiego boiska do „rżnięcia w gałę”, premier Tusk znowu wkroczył na scenę z zapowiedzią likwidacji dotacji budżetowych dla partii politycznych.

Wczoraj przybył do Sejmu na rozmowy z marszałek Ewą Kopacz i przewodniczącym klubu Platformy Rafałem Grupińskim i po nich na konferencji prasowej poinformował opinię publiczną, że wręcz zobowiązał szefa klubu do przygotowania w ciągu najbliższego tygodnia projektu stosownej ustawy.

Zapowiedział ten projekt mimo tego, że jego koalicjant przewodniczący klubu parlamentarnego PSL Jan Bury, nazwał ten pomysł „zamachem na demokrację”.

Propozycja jest rzeczywiście zadziwiająca. Działacze Platformy decydują się wydawać pieniądze pochodzące z dotacji budżetowej „na zbytki”, a za to mają być ukarane wszystkie pozostałe partie obecne w Sejmie jak i te które w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobyły poparcie powyżej 3%.

Logika dosłownie porażająca ale okazuje się, że i tym razem narracja premiera Tuska została kupiona przez media. Już wczoraj zaczęła się nagonka na opozycję, że nie potrafi zrezygnować z zasilania budżetowego i że chce uprawiać politykę za budżetowe pieniądze.

Dziennikarze jakoś dziwnie nie chcą pamiętać jakie działania podejmowane były wobec partii politycznych choćby przez lobbystów, wtedy kiedy kilkanaście lat temu tego finansowania nie było. Oczywiście Platforma sobie poradzi, wokół niej od dawna krąży duży biznes, co więcej dopóki rządzi, interesy tej partii wspierają poszczególni ministrowie i zatrudnieni przez nich PR-owcy. Znacznie trudniej będzie partiom opozycyjnym szczególnie tym których sympatycy do zamożnych nie należą. Te partie nie mogą liczyć ani na obfite składki od swoich członków, ani na ewentualne wysokie odpisy podatkowe. I w zasadzie wszystkie one, są temu pomysłowi szefa rządu przeciwne. Wydaje się więc, że premier Tusk po chwilowym odwróceniu uwagi opinii publicznej od skandalicznego wydawania pieniędzy budżetowych przez działaczy Platformy, bardzo szybko zapomni o swoim pomyśle odebrania partiom zasilania z budżetu.

Zbigniew Kuźmiuk

Poseł PiS

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook