Jedynie prawda jest ciekawa


Kutz: Składają hołd Kaczyńskiemu jak Hitlerowi

20.09.2015

"Biznesmeni zebrani w Krynicy złożyli Kaczyńskiemu hołdowniczy przyklęk. Podobnie było z niejakim Hitlerem, bo gdyby nie poparcie kapitalistów, nie doszedłby w trybie demokratycznym do władzy" —pisze Kutz na łamach organu Michnika i to dopiero początek jego dłuższych, chorych wywodów.

"Ale on obiecywał rewanżową wojnę z Francją, czyli ogromne zamówienia dla przemysłu wojennego, budowę tanich mieszkań (co zrealizował) i tani samochód (Volkswagen). A dla wszystkich pracę, co też mu się udało. Jako filmowiec dodam od siebie, że także genialną kamerę reporterską Arriflex, dzięki której sfotografowano aktorskie talenty Adolfa, drugą wojnę światową i co najmniej sto polskich filmów fabularnych po wojnie" —snuje swoje wizje Kutz i jako gorący zwolennik PO staje po stronie premier Ewy Kopacz i uderza w Jarosława Kaczyńskiego.

"Dziś Jarosław Kaczyński nie musi biznesmenom niczego przyrzekać poza ulgami podatkowymi (co ma przećwiczone) i powstrzymaniem napływu Arabów do Polski. Jak widać, napływ islamski do Europy i konieczność przyjęcia 12 tys. Syryjczyków w Polsce stały się przyczyną eskalacji fermentacji politycznej. Obstrukcyjnie negatywny stosunek PiS-u do imigrantów arabskich, a także argumenty o niemieckim szantażu, scementują do reszty opozycję i rozstrzygną o wynikach walki o władzę" —pisze Kutz i nie byłby sobą gdyby uderzając w PiS nie nawiązał do tragedii smoleńskiej.

"(…)Arabowie zastąpią polityczny napalm katastrofy smoleńskiej, która po wyborach wróci w wersji bardziej religijnej."

Kutz uderza też swoich rodaków. Z jego pełnego jadu felietony wynika, że są dla niego dwie Polski, otwarta i europejska i ciemna, chrześcijańska, która jest ksenofobiczna.

"Moim zdaniem nie powinniśmy bać się arabskiej imigracji, nawet jakby była 40-tysięczna, bo Polacy mają własne antidotum na obcych. Jest nim polska ksenofobia, skuteczna jak kwas solny. Jestem spokojny; ilu by Arabów nie osiedliło się w Polsce, po niedługim czasie, pod osłoną nocy, a nawet śnieżycy, będą pryskać do Niemiec" —napisał Kutz na wyborcza.pl.

Tekstu oczywiście nie można skomentować z powodu agresywnych komentarzy pod adresem uchodźców. Ale agresywny tekst Kutza pod adresem Polaków i Jarosława Kaczyńskiego jest dla organu Michnika jak najbardziej w porządku…

mly/wPolityce.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook