Jedynie prawda jest ciekawa

Kutz: Składają hołd Kaczyńskiemu jak Hitlerowi

20.09.2015

"Biznesmeni zebrani w Krynicy złożyli Kaczyńskiemu hołdowniczy przyklęk. Podobnie było z niejakim Hitlerem, bo gdyby nie poparcie kapitalistów, nie doszedłby w trybie demokratycznym do władzy" —pisze Kutz na łamach organu Michnika i to dopiero początek jego dłuższych, chorych wywodów.

"Ale on obiecywał rewanżową wojnę z Francją, czyli ogromne zamówienia dla przemysłu wojennego, budowę tanich mieszkań (co zrealizował) i tani samochód (Volkswagen). A dla wszystkich pracę, co też mu się udało. Jako filmowiec dodam od siebie, że także genialną kamerę reporterską Arriflex, dzięki której sfotografowano aktorskie talenty Adolfa, drugą wojnę światową i co najmniej sto polskich filmów fabularnych po wojnie" —snuje swoje wizje Kutz i jako gorący zwolennik PO staje po stronie premier Ewy Kopacz i uderza w Jarosława Kaczyńskiego.

"Dziś Jarosław Kaczyński nie musi biznesmenom niczego przyrzekać poza ulgami podatkowymi (co ma przećwiczone) i powstrzymaniem napływu Arabów do Polski. Jak widać, napływ islamski do Europy i konieczność przyjęcia 12 tys. Syryjczyków w Polsce stały się przyczyną eskalacji fermentacji politycznej. Obstrukcyjnie negatywny stosunek PiS-u do imigrantów arabskich, a także argumenty o niemieckim szantażu, scementują do reszty opozycję i rozstrzygną o wynikach walki o władzę" —pisze Kutz i nie byłby sobą gdyby uderzając w PiS nie nawiązał do tragedii smoleńskiej.

"(…)Arabowie zastąpią polityczny napalm katastrofy smoleńskiej, która po wyborach wróci w wersji bardziej religijnej."

Kutz uderza też swoich rodaków. Z jego pełnego jadu felietony wynika, że są dla niego dwie Polski, otwarta i europejska i ciemna, chrześcijańska, która jest ksenofobiczna.

"Moim zdaniem nie powinniśmy bać się arabskiej imigracji, nawet jakby była 40-tysięczna, bo Polacy mają własne antidotum na obcych. Jest nim polska ksenofobia, skuteczna jak kwas solny. Jestem spokojny; ilu by Arabów nie osiedliło się w Polsce, po niedługim czasie, pod osłoną nocy, a nawet śnieżycy, będą pryskać do Niemiec" —napisał Kutz na wyborcza.pl.

Tekstu oczywiście nie można skomentować z powodu agresywnych komentarzy pod adresem uchodźców. Ale agresywny tekst Kutza pod adresem Polaków i Jarosława Kaczyńskiego jest dla organu Michnika jak najbardziej w porządku…

mly/wPolityce.pl

[fot. YouTube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook