Jedynie prawda jest ciekawa


Kutz o odejściu z polityki: P...ę to

03.10.2015

Senator Kazimierz Kutz kończy swoją przygodę ze sceną polityczną. Reżyser nie będzie ubiegał się o mandat na kolejna kadencję i podkreśla, że nie żałuje swojej decyzji.

„Mnie już nie ma, nikt o mnie nie wspomina, powiedziałem: 'Cześć, do widzenia' i nie żałuję. Odchodzę do krainy pełnej starości, rozpoczynam ostatni etap swojego życia. Będę sobie spokojnie mieszkał na wsi, bez kamer, pytań i tym podobnych. Mnóstwo formalności jeszcze przede mną - hotel, biuro, tysiące pism, zanim w końcu pozwolą mi się rozstać z tą cholerną polityką. Ale pier...ę to. Ja już nic nie muszę. Czego będzie mi brakowało? Polska głupota polityczna jest tak oryginalna, że na pewno będę za nią tęsknił” - mówi „Dziennikowi Zachodniemu” Kutz.

„Byłem namolnym ambasadorem spraw śląskich, czasem radykalnym, ale tak trzeba było, by przebić się przez tę polityczną głupotę i ignorancję. Uprawiałem chińską torturę i jak idiota jakiś szczekałem przy tej śląskiej budzie. Nie chodziło mi o karierę, byłem nieprzekupny, niezależny, szczery i uczciwy. Niech pan mi pokaże paru takich w parlamencie. Tak, wiem - przez lata narobiłem sobie wrogów. Głównie za tę moją niezależność i szczerość nie lubili mnie ani ci z prawej, ani z lewej. W niektórych kręgach odetchną z ulgą. (...) Prowokując, wiedziałem, że wywołam niejedną glizdę” - twierdzi reżyser.

Filmowiec podkreśla, że jako parlamentarzysta stawiał przed sobą dwa cele. „Wchodząc do polityki życzyłem sobie dwóch rzeczy: europejskiej Polski i żeby Ślązacy byli Ślązakami na Śląsku. Jedno jest z drugim związane. Wspomni pan moje słowa - za 5 lat Ślązacy doczekają tego, o co dziś walczą, bo tu chodzi o wolność i normalność. W końcu nawet rząd PiS zrozumie, że to nic nie kosztuje, niczemu nie szkodzi. Kiedyś to się k... skończy” - wieszczy senator.

Rzeczywiście, europejska ta Polska w wydaniu Kutza. Zwłaszcza w jego wypowiedziach...

gah/dziennikzachodni.pl

[fot. Michał Kobyliński/CC/Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook