Jedynie prawda jest ciekawa

Kutz atakuje: „PiS to stwór uszyty na miarę polskiego Kościoła”

03.04.2017

Na łamach portalu „Wyborcza.pl” opublikowano pełen jadu i nienawiści tekst Kazimierza Kutza. Jego niechęć  do Jarosława Kaczyńskiego powoli zmienia się w obsesję, a nawet przypomina obłęd.

„Ergo, zalecenie dla opozycji: wk****ć go, by występował publicznie, bo wtedy jest odrażający. Należy też pamiętać, że permanentna złość postarza! Czasem jest tak, że jak oni przemawiają w złości, stają się tak brzydcy, że trzeba odwracać głowę, a jak patrzą dzieci, to należy wygaszać telewizor. A jak ględzą te stałe figurki agitatorów PiS, to należy ich po prostu nie słuchać. Są bowiem podkształceni w partyjnym gadulstwie” - pisze Kutz.

Uderza również w europosła Ryszarda Czarneckiego, którego porównuje ze swoim psem.

„Ten inteligentny pies przypomina mi pana C., który pracuje w Brukseli, a jego miejsce jest na telewizyjnych wycieraczkach w Warszawie. Dlaczego? Bo jest najzdolniejszym łgarzem” - dodaje Kutz.

„Dlatego mierzi mnie, gdy polityk innej formacji mówi: „Przy całym szacunku dla posła Czarneckiego nie zgadzam się z jego wypowiedzią”, gdy powinno się mówić: „Przy całkowitym braku szacunku do kłamstw europosła Czarneckiego muszę dodać...” - stwierdza Kutz.

Po tych haniebnych słowach przechodzi do ataku na Kościół i wzywa do „radykalnego rozdzielenia Państwa od Kościoła, bo w tym mariażu powstaje wszelaka trucizna”.

„PiS to stwór uszyty na miarę polskiego Kościoła” - stwierdza Kutz.

W całym steku bzdur i oszczerstw nie zabrakło laurki dla Donalda Tuska. Jego zdaniem w Rzymie Tusk wygłosił świetne przemówienie, które odbiło się szerokim echem na całym świecie. Słowa krytyki padły również w kierunku premier Szydło. Szczególnie Kutzowi nie spodobał się gest pocałowania papieża w rękę, co określił jako mało europejskie.

wkt/katowice.wyborcza.pl

[fot. youtube.com]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook