Jedynie prawda jest ciekawa


Kusznierewicz: Olbrzymi potencjał Trójmiasta

14.10.2012

- Zawsze będę promował modę na żeglowanie po Bałtyku i Zatoce Gdańskiej - mówi w rozmowie ze Stefczyk.info mistrz olimpijski.

Arkady Saulski: - Znajdujemy się na Międzynarodowym Forum Gospodarczym w Gdyni. Czym dla pana jest to wydarzenie?

Mateusz Kusznierewicz: - Myślę, że to wyjątkowe wydarzenie i bardzo potrzebne. Tego typu rozmowy, dyskusje, prezentacje przedstawiają różne idee, projekty, realizacje ciekawych inicjatyw – nie tylko w samym Trójmieście, Gdyni, ale także całego regionu. Ja zostałem zaproszony aby przedstawić mój punkt widzenia na wpływ realizacji wydarzeń sportowych i jaki ma to wpływ na marketing, promocję i komunikację dla danego miejsca. Mieszkam w Gdańsku i dlatego bardzo ważny jest dla mnie temat wszelkich inicjatyw związanych z morzem – promuję miasto Gdańsk i nasz region gdzie tylko mam okazję. Tu na forum mam okazję podzielić się swoimi doświadczeniami.

 

Jakie widzi pan perspektywy dla sportu tutaj, na Pomorzu i w Trójmieście?

Myślę, że strategia dla rozwoju Trójmiasta jest dość wyraźnie zarysowana i niezmienna. Jednak ona także ewoluuje, to nie są reformy, rewolucje, lecz raczej ewolucja poszczególnych idei. Widzimy jednak pewną ciągłość projektów i strategii realizowanej na miejscu. Potencjał jest bardzo duży i ja oparłbym go na zbudowanych już obiektach i obszarach. Jako żeglarz zawsze będę promował modę na żeglowanie po Bałtyku i Zatoce Gdańskiej. A potencjał jest olbrzymi – tutaj naprawdę da się oprzeć te działania o istniejącą infrastrukturę. Mamy kluby, mamy drużyny piłkarskie, drużyny koszykówki, siatkówki, nawet żużel – to wszystko już istnieje. Jednak trzeba też kłaść nacisk na rekreację dla obywateli, dla mieszkańców i osób, które przyjeżdżają z całej Polski – na przykład taka fajna inicjatywa jak Maraton Solidarności. To trzeba robić, to trzeba pielęgnować, wzmacniać tego typu działania.

 

Sport a kryzys. Czy kryzys jest szansą dla Sportu w Polsce czy raczej może przeszkodą?

Mówimy o kryzysie, ale warto się zastanowić czy on w sporcie w ogóle jest, jaki ma wpływ na sport? Z czego kryzys wynika? Rok 2013 będzie miał bez wątpienia piętno roku 2012 – czyli roku wielkich imprez sportowych, Euro 2012. A budżet to odczuł. Wydano na to dużo pieniędzy centralnych i samorządowych. Trzeba mieć na uwadze, iż to może mieć większy wpływ na dalsze plany niż sytuacja gospodarcza, koniunktura w innych sektorach. Więc weźmy pod uwagę to, że do tematu trzeba podejść szeroko. Jednak plany na przyszły rok, sam to widzę, są realizowane na podobnym poziomie jak w roku 2012. Jednak pewna ostrożność w wydawaniu pieniędzy jest moim zdaniem wskazana. I na pewno taka będzie tendencja. Należy mądrze tym wszystkim dysponować. Na pewno będzie bardzo dużo się działo. Bądźmy dobrej myśli.

[Fot. kusznierewicz.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook