Jedynie prawda jest ciekawa


Kurski: Przywrócę moc TVP

29.02.2016

"Żarty z tragedii smoleńskiej uważam za niedopuszczalne. To nie jest sprawa, która powinna śmieszyć".

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Jackiem Kurskim, prezesem Telewizji Polskiej SA. “Gdyby nie okres powyborczy, nie byłbym zwolennikiem tak głębokich zmian w telewizji. Jednak wejście dziennikarzy w rolę organizatora tej dziwacznej rewolty przeważyło szalę” – mówi nowy prezes telewizji.

Jacek Kurski przyznaje, że jest świadomy odpowiedzialności i czuje „wagę wyzwania”: “Wiedziałem, czego chcę. Pierwszym celem było przejęcie kontroli nad spółką. Po to, by nie dopuścić do prowokacji ani prób wywołania chaosu. Chciałem, by zmiana przebiegała poważnie, godnie. To się udało”.

Szef telewizji nie ukrywa, że plan reformy TVP powstawał od dłuższego czasu: “To było w 2007 r. Czułem wówczas, że  dobra zmiana w Polsce przegrywa przez brak reakcji na totalny lincz ze strony mediów i przez niesprawiedliwość wymiaru sprawiedliwości. I jest w tym jakaś ironia losu oraz doza wyrafinowanego poczucia humoru prezesa, że dwóch synów marnotrawnych zajmuje się tymi dziedzinami. Ja w telewizji, a Zbigniew Ziobro w Ministerstwie Sprawiedliwości. Okazało się, że jako lider i twórca największego sukcesu politycznego w Polsce nie kieruje się urazami, a to jest cecha dobrego polityka”.

Dość precyzyjnie widzi swoją rolę: “Tak, czuję się redaktorem naczelnym. Takim, który pilnuje reguł gry. Gdy trzeba, także mówiąc „nie”. Nie będę np. ukrywał, że żarty z tragedii smoleńskiej w kabaretach uważam za niedopuszczalne. To nie jest sprawa, która powinna śmieszyć” – zapowiada Jacek Kurski.

Jaką telewizję zamierza robić nowy prezes? “To będzie telewizja ważnych spraw. Medium, które jest zwierciadłem narodowej wspólnoty i które jednoczy Polaków wokół narodowych celów. Jednoczy przez misję, która nie musi być nudna. To nieskrępowana informacja, uczciwa debata, ambitniejsza rozrywka, dobry film, lecz także sport, bo przecież wiemy, że mecz reprezentacji narodowej obejrzany w Polsacie smakuje gorzej niż mecz obejrzany w TVP. Podobnie będzie z ważnymi filmami” – zapowiada Jacek Kurski.

Więcej szczegółów planu na nową telewizję w rozmowie braci Karnowskich z Jackiem Kurskim w nowym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 29 lutego br., także w formie e-wydania na  www.wsieci.pl/e-wydanie.

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook