Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kurski: Prokuratura nie radzi sobie z aferą taśmową

12.06.2015

Jacek Kurski nie wierzy w prawdziwe oczyszczenie Platformy Obywatelskiej ze skompromitowanych polityków, a tym bardziej nie wierzy w dobre intencje premier Ewy Kopacz. Gdyby rzeczywiście chciała wyjaśnić sprawę afery taśmowej to „nie dopuściła skompromitowanych osób do najwyższych szczebli władzy”. Zwrócił on także uwagę na nieudolność wymiaru sprawiedliwości.

- Jej obowiązkiem było zablokować, żeby Jan Vincent Rostowski, czyli człowiek z afery podsłuchowej, został jej szefem doradców. Żeby Radosław Sikorski został numerem dwa w państwie, awansowany po aferze. Żeby pani Bieńkowska została komisarzem Unii Europejskiej. Myślała, że uda się zamieść sprawę pod dywan i udałoby się zamieść, gdyby Komorowski wygrał wybory. Gdyby Komorowski był dalej prezydentem nic z tej sprawy byśmy nie zobaczyli - ocenił Jacek Kurski w TVP Info komentując sprawę dymisji w rządzie Ewy Kopacz.

- Nosiłbym panią Kopacz w lektyce za ten heroizm i bezkompromisowość, gdyby nie jeden szczegół. To była paniczna rozpacz i ucieczka od odpowiedzialności, ponieważ dokładnie dziewięć miesięcy temu ta sama pani Kopacz autoryzowała awanse tych wszystkich ludzi - wyjaśnił Kurski.

Zdaniem Kurskiego dowodem nieudolności wymiaru sprawiedliwości jest liczba umorzeń „skandalicznych spraw”.

– Nie jest do pomyślenia w Stanach Zjednoczonych czy w Niemczech, żeby wysłannik premiera spotykał się z szefem narodowego banku i mówił mu: „Poluzuj deficyt, potrzebujemy załatwić PiS, opozycję, dosyp nam trochę kasy na wybory”. A szef Narodowego Banku Polskiego, niezależnej instytucji umocowanej w konstytucji, mówi: „Wchodzę w ten biznes, tylko wyrzućcie Rostowskiego. Mija kilka tygodni i Jan Vincent Rostowski, od 6,5 roku minister finansów jest zwolniony przez Tuska. Jest realizowany ewidentny geszeft na niekorzyść opozycji – wyrażał swoje oburzenie.

– Sprawa druga, również umorzona przez prokuraturę. Rozmawia sobie pan Parafianowicz z panem Nowakiem i pan Nowak mówi: „Proszę cię, żebyście skręcili kontrolę skarbową kont mojej żony”. A on pyta: „Jaka kwota?” „50 tysięcy”. I prokuratury nie interesuje skąd 50 tysięcy na konto żony ministra konstytucyjnego? To są ewidentne przykłady, gdy wymiar sprawiedliwości nie udźwignął tej sprawy i potrzebna jest komisja śledcza – stwierdził Jacek Kurski.

– Po latach ten system gangreny i patologii tworzony przez Platformę Obywatelską załamuje się pod ciężarem własnej niekompetencji i cynizmu – zaznaczył.

mmil/TVP.info

[Fot. wPolityce.pl]

Słowa kluczowe:

Jacek Kurski

,

prokruatura

,

afera taśmowa

Warto poczytać

 1. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 2. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 3. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 4. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

 5. Google1477x83104-2017 22.01.2017

  Nowy numer "wSieci"

  W nowym numerze tygodnika „wSieci” redakcja odsłania kulisy wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt.

 6. mid-epa05740013 22.01.2017

  Kuźmiuk: Czy jeden Donald w polityce wystarczy?

  Od wczoraj tzn. od zaprzysiężenia 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trampa tym razem w Unii Europejskiej, na nowo wraca pytanie „czy jeden Donald w polityce wystarczy?”.

 7. pilecka1721 21.01.2017

  Pilecka: To targowiczanie, którzy skarżą się UE

  - Nie ma wśród obecnej opozycji ludzi, którzy mieliby na uwadze Polskę. To targowiczanie, którzy idą skarżyć się Unii Europejskiej - oceniła działalność totalnej opozycji Zofia Pilecka-Optułowicz.

 8. BogdanChazanSejm2015 21.01.2017

  Prof. Chazan: „Elity” próbowały zrobić zamęt

  - „Elity” próbowały zrobić zamęt, stworzyć wrażenie, że Naród się buntuje - ocenił nieudany pucz opozycji prof. Bogdan Chazan.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook