Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kurski: Prokuratura nie radzi sobie z aferą taśmową

12.06.2015

Jacek Kurski nie wierzy w prawdziwe oczyszczenie Platformy Obywatelskiej ze skompromitowanych polityków, a tym bardziej nie wierzy w dobre intencje premier Ewy Kopacz. Gdyby rzeczywiście chciała wyjaśnić sprawę afery taśmowej to „nie dopuściła skompromitowanych osób do najwyższych szczebli władzy”. Zwrócił on także uwagę na nieudolność wymiaru sprawiedliwości.

- Jej obowiązkiem było zablokować, żeby Jan Vincent Rostowski, czyli człowiek z afery podsłuchowej, został jej szefem doradców. Żeby Radosław Sikorski został numerem dwa w państwie, awansowany po aferze. Żeby pani Bieńkowska została komisarzem Unii Europejskiej. Myślała, że uda się zamieść sprawę pod dywan i udałoby się zamieść, gdyby Komorowski wygrał wybory. Gdyby Komorowski był dalej prezydentem nic z tej sprawy byśmy nie zobaczyli - ocenił Jacek Kurski w TVP Info komentując sprawę dymisji w rządzie Ewy Kopacz.

- Nosiłbym panią Kopacz w lektyce za ten heroizm i bezkompromisowość, gdyby nie jeden szczegół. To była paniczna rozpacz i ucieczka od odpowiedzialności, ponieważ dokładnie dziewięć miesięcy temu ta sama pani Kopacz autoryzowała awanse tych wszystkich ludzi - wyjaśnił Kurski.

Zdaniem Kurskiego dowodem nieudolności wymiaru sprawiedliwości jest liczba umorzeń „skandalicznych spraw”.

– Nie jest do pomyślenia w Stanach Zjednoczonych czy w Niemczech, żeby wysłannik premiera spotykał się z szefem narodowego banku i mówił mu: „Poluzuj deficyt, potrzebujemy załatwić PiS, opozycję, dosyp nam trochę kasy na wybory”. A szef Narodowego Banku Polskiego, niezależnej instytucji umocowanej w konstytucji, mówi: „Wchodzę w ten biznes, tylko wyrzućcie Rostowskiego. Mija kilka tygodni i Jan Vincent Rostowski, od 6,5 roku minister finansów jest zwolniony przez Tuska. Jest realizowany ewidentny geszeft na niekorzyść opozycji – wyrażał swoje oburzenie.

– Sprawa druga, również umorzona przez prokuraturę. Rozmawia sobie pan Parafianowicz z panem Nowakiem i pan Nowak mówi: „Proszę cię, żebyście skręcili kontrolę skarbową kont mojej żony”. A on pyta: „Jaka kwota?” „50 tysięcy”. I prokuratury nie interesuje skąd 50 tysięcy na konto żony ministra konstytucyjnego? To są ewidentne przykłady, gdy wymiar sprawiedliwości nie udźwignął tej sprawy i potrzebna jest komisja śledcza – stwierdził Jacek Kurski.

– Po latach ten system gangreny i patologii tworzony przez Platformę Obywatelską załamuje się pod ciężarem własnej niekompetencji i cynizmu – zaznaczył.

mmil/TVP.info

[Fot. wPolityce.pl]

Słowa kluczowe:

Jacek Kurski

,

prokruatura

,

afera taśmowa

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook