Jedynie prawda jest ciekawa

Kurski: Petru jest śmieszny

02.06.2015

Zdaniem byłego europosła Petru jest lobbystą bankowym.

„Jestem przekonany, że Zjednoczona Prawica weźmie większość absolutną. A z Kukizem będzie większość konstytucyjna.” - powiedział Jacek Kurski w rozmowie z Konradem Piaseckim w radio RMF.

„Myślę, że PO przegrzała temat strasząc PiS-em, już się ludzie na to nie złapali. Ładna twarz Andrzeja Dudy w żaden sposób nie pasowała do tych czarnosecinnych obrazów roztaczanych przez PO” - mówi były europoseł PIS.

Jacek Kurski docenia sukces wyborczy Pawła Kukiza i wiąże z nim przyszłość PiS-u. Zupełnie inny stosunek ma do nowej inicjatywy Leszka Balcerowicza i Ryszarda Petru.

„Kukiz wprowadził ożywienie, on wprowadził pewien rodzaj takiego pozytywnego fermentu i skorzystało na tym również PiS w II turze. W związku z czym każde autentyczne zjawisko jest  przeze mnie mile widziane, w odróżnieniu np. do tego balu maskowego jaki się kryje za panem Petru” - powiedział

„Petru, czyli prawa ręka Balcerowicza, człowiek pochodzący z samego jądra zła tego systemu, który krzywdził miliony ludzi, czyli lobbysta bankowy, człowiek, któremu przez lata nie przeszkadzał taki relikt stalinizmu jak bankowy tytuł egzekucyjny, który czynił banki sędziami i doprowadzał do ruiny dziesiątki tysięcy, czy nawet setki tysięcy przedsiębiorców, czy uczciwych ludzi, człowiek, któremu nie przeszkadzał kreowanie toksycznych kredytów, takich jak poliso-lokaty, czy kredyt we frankach, taki człowiek nagle wyskakuje jak kukułka z pudełka i mówi, że on teraz broni ludzi. Maskarada. Bal maskowy” - dodaje.

Zdaniem Kurskiego Petru nie może być autentyczny. Jest jego zdaniem kandydatem banksterów.

„System bankowy, którego pan Petru był prominentną postacią, zamienił banki w kasyna, kredyt hipoteczny w ruletkę rosyjską, a mieszkania w żetony, którymi bawili się bankierzy i zarobili na tym miliardy, które dzięki zwycięstwu Prawa i Sprawiedliwości mam nadzieję wrócą do ludzi” - powiedział.

„Kukiz jest autentyczny. Petru jest śmieszny”- podsumowuje Kurski nowe inicjatywy na scenie politycznej.

Od momentu zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich nie milkną głosy, że to może należałoby wysłać Jarosława Kaczyńskiego na emeryturę. Z takim pomysłem nie zgadza się Kurski.

„Jarosław Kaczyński jest i myślę, że to jest i przestroga i zapowiedź dobrej zmiany w Polsce, że jest poważny obóz. Czuje pan, że wygrała Zjednoczona Prawica dzięki temu, że Jarosław Kaczyński ją skonsolidował i miał te genialne wizje.” - powiedział.

„Jest liderem poważnej zmiany, liderem alternatywy politycznej dla Platformy i jeśli mówi, że nie musi być premierem, możemy w to jak najbardziej wierzyć.” -dodaje Kurski.

mly/rmf24.pl

[fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook