Jedynie prawda jest ciekawa


Kuriozalne! Szostkiewicz tropi terrorystów wśród... polskich katolików!

23.05.2016

"Polak, zapewne katolik i bez wątpienia wyborca PiS. Bo jak inaczej? Zaczadzenie na poziomie krakowskiego smogu".

Trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem, by sprawię podejrzanego pakunku i wybuchu we Wrocławiu komentować w ten sposób co Adam Szostkiewicz z "Polityki". Oświecony publicysta postanowił wykorzystać to wydarzenie, przekonując, że w takim społeczeństwie jak polskie nie trzeba imigrantów i dżihadystów, by doprowadzić do zamachu. "Szaleńców i fanatyków gotowych zabijać przypadkowych ludzi może produkować nie tylko społeczeństwo wielokulturowe, lecz także monokulturowe" - pisze na swoim blogu.

"Terroryści są wśród nas. I nie są muzułmanami ani imigrantami. Amatorską, ale śmiertelnie niebezpieczną bombę zmajstrował, podłożył w miejskim autobusie i odpalił Polak. Zapewne z katolickiego domu. Być może zafascynowany atakiem na biegaczy w Bostonie przeprowadzonym w podobny sposób" - ocenia Adam Szotkiewicz.

W czwartek udało się uniknąć poważnego incydentu. Mężczyzna zostawił w miejskim autobusie domowej roboty ładunek, były w nim gwoździe. Gdyby do eksplozji doszło w pojeździe mogło dojść do tragedii. Na szczęście ktoś podejrzany pakunek zauważył, zaalarmowany kierowca wyniósł go na przystanek, gdzie doszło do wybuchu. Lekko ucierpiała tylko jedna osoba. Policja poszukuje mężczyzny, publikuje nagrania z kamer w autobusie i miejskiego monitoringu.

"Szaleńców i fanatyków gotowych zabijać przypadkowych ludzi może produkować nie tylko społeczeństwo wielokulturowe, lecz także monokulturowe. Wrocław pokazuje, jak głęboko mylą się nacjonaliści, którzy szykują się do bitwy z urojonym wrogiem, podczas gdy wróg może być rodakiem. To pierwsze poważne ostrzeżenie, że nie jesteśmy tak bezpieczni, jak sądzimy. Możemy paść ofiarą rodaków, "samotnych wilków", takich jak prawdopodobnie terrorysta z Wrocławia, albo grup zorganizowanych" - pisze publicysta.

"Zagrożeniem może być też dla rodaków skrajna prawica. Dlatego tak bulwersuje, że wpuszczono ich do katedry białostockiej. Nienawiść nie może mieć żadnej trybuny, zwłaszcza kościelnej. Wpuszczanie bojówek do świątyni oznacza, że Kościół w tym przypadku de facto przyzwala na szerzenie nienawiści" - dodaje.

Jak skomentował to publicysta Marcin Makowski na Twitterze: "Polak, zapewne katolik i bez wątpienia wyborca PiS. Bo jak inaczej? Zaczadzenie na poziomie krakowskiego smogu".

LL, tokfm.pl

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook