Jedynie prawda jest ciekawa


Kuriozalne! Szostkiewicz tropi terrorystów wśród... polskich katolików!

23.05.2016

"Polak, zapewne katolik i bez wątpienia wyborca PiS. Bo jak inaczej? Zaczadzenie na poziomie krakowskiego smogu".

Trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem, by sprawię podejrzanego pakunku i wybuchu we Wrocławiu komentować w ten sposób co Adam Szostkiewicz z "Polityki". Oświecony publicysta postanowił wykorzystać to wydarzenie, przekonując, że w takim społeczeństwie jak polskie nie trzeba imigrantów i dżihadystów, by doprowadzić do zamachu. "Szaleńców i fanatyków gotowych zabijać przypadkowych ludzi może produkować nie tylko społeczeństwo wielokulturowe, lecz także monokulturowe" - pisze na swoim blogu.

"Terroryści są wśród nas. I nie są muzułmanami ani imigrantami. Amatorską, ale śmiertelnie niebezpieczną bombę zmajstrował, podłożył w miejskim autobusie i odpalił Polak. Zapewne z katolickiego domu. Być może zafascynowany atakiem na biegaczy w Bostonie przeprowadzonym w podobny sposób" - ocenia Adam Szotkiewicz.

W czwartek udało się uniknąć poważnego incydentu. Mężczyzna zostawił w miejskim autobusie domowej roboty ładunek, były w nim gwoździe. Gdyby do eksplozji doszło w pojeździe mogło dojść do tragedii. Na szczęście ktoś podejrzany pakunek zauważył, zaalarmowany kierowca wyniósł go na przystanek, gdzie doszło do wybuchu. Lekko ucierpiała tylko jedna osoba. Policja poszukuje mężczyzny, publikuje nagrania z kamer w autobusie i miejskiego monitoringu.

"Szaleńców i fanatyków gotowych zabijać przypadkowych ludzi może produkować nie tylko społeczeństwo wielokulturowe, lecz także monokulturowe. Wrocław pokazuje, jak głęboko mylą się nacjonaliści, którzy szykują się do bitwy z urojonym wrogiem, podczas gdy wróg może być rodakiem. To pierwsze poważne ostrzeżenie, że nie jesteśmy tak bezpieczni, jak sądzimy. Możemy paść ofiarą rodaków, "samotnych wilków", takich jak prawdopodobnie terrorysta z Wrocławia, albo grup zorganizowanych" - pisze publicysta.

"Zagrożeniem może być też dla rodaków skrajna prawica. Dlatego tak bulwersuje, że wpuszczono ich do katedry białostockiej. Nienawiść nie może mieć żadnej trybuny, zwłaszcza kościelnej. Wpuszczanie bojówek do świątyni oznacza, że Kościół w tym przypadku de facto przyzwala na szerzenie nienawiści" - dodaje.

Jak skomentował to publicysta Marcin Makowski na Twitterze: "Polak, zapewne katolik i bez wątpienia wyborca PiS. Bo jak inaczej? Zaczadzenie na poziomie krakowskiego smogu".

LL, tokfm.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook