Jedynie prawda jest ciekawa

Kulesza: Chcecie pomóc uchodźcom czy Merkel?

21.05.2017

Rzecznik Kukiz'15 nie zostawił suchej nitki na słowach posłów Nowoczesnej i Platformy.

„Opowiadacie bajki, w które już Polacy nie wierzą” - mówił Jakub Kulesza w programie „Kawa na ławę” na antenie TVN 24, zwracając się do Sławomira Neumanna i Adama Szłapki.

Posłowie opozycji przekonywali, że Polacy powinni przyjmować uchodźców. Politycy PO i Nowoczesnej mówili o potrzebie pomocy kobietom i dzieciom, które cierpią z powodu obecności w obozach dla uchodźców w Grecji i Włoszech.

„Dwa lata temu można było opowiadać o matkach, o dzieciach. Fakty są takie, ze 70 proc. tych „uchodźców” to dorośli mężczyźni. Na Węgrzech odnotowano, że są to ludzie z 64 krajów, a Turcji czeka się sześć dni na fałszywy paszport syryjski” – powiedział Neumann.

„Państwo chcą pomóc tym uchodźców czy Angeli Merkel? Jeżeli państwo chcą pomóc uchodźcom i wynika to z waszej dobrej woli, to 2000 osób utonęło w Morzu Śródziemnym. Jeżeli udrożnicie obozy w Grecji i Włoszech, to ruszy kolejna fala i kolejne tysiące będą tonęły. Gdzie są lepsze warunki bytowe dla tych uchodźców, czyli tak naprawdę imigrantów ekonomicznych? W Europie Zachodniej! Oni dobrze o tym wiedzą i tam jadą” – stwierdził.

Mly/tvn24

fot. [YouTube]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook