Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: żyjemy w państwie schizofrenicznym

20.03.2015

„Musimy doprowadzić do odurzędniczenia państwa inaczej nie będzie ono mogło normalnie funkcjonować”

„Dzisiejsze państwo to państwo schizofreniczne, ja nie chcę w takim państwie żyć. Jeśli nie doprowadzimy do +odurzędniczenia+ państwa to nie będzie warunków dla funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej. Do tego potrzeba w pierwszym rzędzie zmiany ordynacji wyborczej”  - powiedział w Poranku Radia Wnet kandydat na prezydenta RP Paweł Kukiz.

„Ze zmianą państwa trzeba się spieszyć, żeby nie skończyło się jak z Konstytucją 3 maja, kiedy Polacy zyskali szansę na tworzenie własnego państwa, ale już nie starczyło czasu na naprawę. Teraz może być podobnie, może już za późno na zmianę ordynacji bo stan państwa jest bliski upadku” –dodawał Kukiz

„Czasy Saskie i dwór „króla Stasia” można porównać do dzisiejszej warszawskiej „kawiorowej elity”, bywającej tym razem na dworach carycy Merkel” – mówił Kukiz, wyrażając obawę by nie doszło do powtórki z XVIII wieku, kiedy doszło do rozbiorów Polski.

„Ja nie wymuszam głosów, nie wchodzę w żadne komitywy ani układy, gdzie ja ci dam 20 tys. złotych na kampanię, a ty mi zapewnisz miejsce na liście do parlamentu” – komentował prowadzenie kampanii przez kandydatów partyjnych.

Gość Poranka Wnet podkreślał, że wybór na urząd prezydenta jest tylko elementem szerszej zmiany systemowej w Polsce. Zdaniem Pawła Kukiza głównym elementem tej zmiany jest wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. „Będę się ubiegał o najwyższy urząd w państwie, ale nie będę się do wyborców mizdrzył. Będę mówił wprost co trzeba w Polsce zrobić, a podstawą jest pozbycie się partyjnych klik, które duszą społeczeństwo. Będę mówił, że żadne zmiany w Polsce nie są możliwe, tylko dzięki mojemu wyborowi na urząd prezydenta, trzeba zmienić cały system. Ale dopóki nie zmienimy ordynacji na jednomandatową, tak żeby posłowie nie byli traktowani jak żołnierze partyjnych bonzów, to naprawa państwa będzie niemożliwa.” – stwierdził Kukiz.

„Państwo powinno być obywatelskie, czyli nasze, a nie urzędniczych klanów. Kiedy dziennikarze pytają mnie o sprawy ekonomiczne, na przykład o ulgi dla rodzin, to podkreślam, że podstawą nie są jakieś ulgi tylko praca. Dlatego trzeba znieść opodatkowanie pracy, która obecnie jest obłożona ogromną daniną państwową. Trzeba zdjąć z ludzi garb utrzymania całej tej masy urzędników” – powiedział Paweł Kukiz.

ŁS / PAP

Fot. YouTube

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook