Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: „Znów musimy wybrać mniejsze zło”

20.05.2015

„Będę ludzi zachęcał do tego, by myśleli mniej powierzchownie, bardziej dogłębnie. Jeżeli nie dojdzie do proponowanej przez mnie debaty, będę robił wszystko, by do ludzi dotarł komunikat, że pan Komorowski nie jest odpowiednim kandydatem na prezydenta RP”- zapowiada Paweł Kukiz.

Muzyk zastrzega w wywiadzie dla „Super Expressu”, że nie afirmuje Andrzeja Dudy. Jego zdaniem, decyzję o tym, czy pójść na wybory, na kogo głosować, każdy powinien rozważyć we własnym zakresie. Kukiz, jak zapewnia, przed drugą turą wyborów nie wezwie do głosowania na któregokolwiek z kandydatów.

„Nawet jeżeli będę kogoś popierał albo nie popierał, to będzie to mój osobisty wybór. Ja nie mam na szczęście takich mocy sprawczych, by decydować za wyborców. Nigdy nie ośmieliłbym się powiedzieć: „moi ludzie zagłosują czy nie zagłosują na jakiegoś kandydata”. Nie uznaję określenia „moi ludzie”. Jest grupa osób, która chce gruntownych zmian w Polsce. A ja jedynie niosę sztandar” - tłumaczy Kukiz.

Nie ma jednak wątpliwości jak ocenić urzędującego prezydenta. „Komorowskiemu nie wierzę za grosz. I mam dowody na to, że wierzyć mu nie należy” - podkreśla. Kukiz powtarza, że ta ocena nie oznacza poparcia dla Dudy, ale „znów zmuszeni jesteśmy do wyboru mniejszego zła”.

Muzyka oburzyła podana w programie „Tomasz Lis na żywo” nierzetelna, niesprawdzona informacja na temat córki Andrzeja Dudy. „A potem takie zwykłe przepraszam, nie wiedziałem, że profil ten jest nieprawdziwy. To świadczy, że to nie jest dziennikarz, tylko propagandzista” - nie ma wątpliwości Paweł Kukiz.

JKUB/Ryb/”SE”

Fot. [youtube.com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook