Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kukiz: „Znów musimy wybrać mniejsze zło”

20.05.2015

„Będę ludzi zachęcał do tego, by myśleli mniej powierzchownie, bardziej dogłębnie. Jeżeli nie dojdzie do proponowanej przez mnie debaty, będę robił wszystko, by do ludzi dotarł komunikat, że pan Komorowski nie jest odpowiednim kandydatem na prezydenta RP”- zapowiada Paweł Kukiz.

Muzyk zastrzega w wywiadzie dla „Super Expressu”, że nie afirmuje Andrzeja Dudy. Jego zdaniem, decyzję o tym, czy pójść na wybory, na kogo głosować, każdy powinien rozważyć we własnym zakresie. Kukiz, jak zapewnia, przed drugą turą wyborów nie wezwie do głosowania na któregokolwiek z kandydatów.

„Nawet jeżeli będę kogoś popierał albo nie popierał, to będzie to mój osobisty wybór. Ja nie mam na szczęście takich mocy sprawczych, by decydować za wyborców. Nigdy nie ośmieliłbym się powiedzieć: „moi ludzie zagłosują czy nie zagłosują na jakiegoś kandydata”. Nie uznaję określenia „moi ludzie”. Jest grupa osób, która chce gruntownych zmian w Polsce. A ja jedynie niosę sztandar” - tłumaczy Kukiz.

Nie ma jednak wątpliwości jak ocenić urzędującego prezydenta. „Komorowskiemu nie wierzę za grosz. I mam dowody na to, że wierzyć mu nie należy” - podkreśla. Kukiz powtarza, że ta ocena nie oznacza poparcia dla Dudy, ale „znów zmuszeni jesteśmy do wyboru mniejszego zła”.

Muzyka oburzyła podana w programie „Tomasz Lis na żywo” nierzetelna, niesprawdzona informacja na temat córki Andrzeja Dudy. „A potem takie zwykłe przepraszam, nie wiedziałem, że profil ten jest nieprawdziwy. To świadczy, że to nie jest dziennikarz, tylko propagandzista” - nie ma wątpliwości Paweł Kukiz.

JKUB/Ryb/”SE”

Fot. [youtube.com]

Słowa kluczowe:

Kukiz

,

wybory prezydenckie

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook