Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz żartuje z "Partii Miłości"

27.02.2015

Kandydat na prezydenta Paweł Kukiz odniósł się do artykułu opublikowanego na portalu Interia.pl, w którym przytoczone zostały słowa Michaiła Chodorkowskiego mówiącego o tym, że „Putin jest nagim królem”, a Rosję czeka „walka o władzę”.

„Jeśli to prawda to tytuł mnie przeraża... Jest rzeczą oczywistą, że gdyby Putin tę ewentualną walkę przegrał to jest pozamiatany. Tak politycznie jak i fizycznie... I doskonale o tym wie... Wniosek? Aby przeżyć musi liczyć sie z tymi Rosjanami, którzy wciąż widzą Rosję jako mocarstwo i którzy przyklaskują aneksji Krymu i interwencji w Donbasie... Czyli z większością... Bez nich go nie ma. A żeby wciąż z nim byli musi konsekwentnie prowadzić politykę wielkomocarstwową... Nawet czołgami...” - napisał Kukiz na swoim profilu na Facebooku (pisownia oryginalna – przyp. red.).

Muzyk nie omieszkał również i przy tej okazji zadrwić z Platformy Obywatelskiej i lansowanej przez partię rządzącą polityki zagranicznej.

„Na szczęście Partia Miłości już teraz myśli o bezpieczeństwie Polski i .... wysyła z wielkim hukiem na UA 100 instruktorów wojskowych (tak jakby nie można było tajnie szkolić ukraińskich dowódców u nas)... Czekam teraz na stworzenie polsko-ukraińskich sotni... A najlepiej na wyprowadzenie resztek naszej Armii na wschód... W całości... Mam nadzieję, że poprowadzą ją wybitni stratedzy czyli Kopacz i Siemioniak. I koniecznie psychiatra Klich jako doradca... Konno, na szpicy pojadą... Z Czekoladowym Orłem na sztandarze...Tuż za nimi lawety z biurkami, przy których siedzieć będą generałowie i pułkownicy. Z sekretarkami i adiutantami. Lawety- w ramach oszczędności paliwa- ciagnąć będę żołnierze szeregowi... Łatwo im nie będzie bo 20 szeregowych przypada na jednego pułkownika lub generała... Ale nikt nie mówił przecież, że łatwo będzie! :-) Jedna komenda- naprzód! :-)” - ironizuje Kukiz.

Kandydat na prezydenta zakpił również ze stanu uzbrojenia rodzimej armii, która nie miałaby szans w działaniach wojennych.

„Z Morza Czarnego będzie ich wspierać kadłub korwety "Gawron" a z góry F16. Bez uzbrojenia bo w końcu o pokój walczymy pod Partii Miłości przywództwem :-)” - puentuje Paweł Kukiz.

gah

[fot. YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook