Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz zaorał Wojewódzkiego: Ferrari to nie wszystko

29.10.2015

„Sztuką jest nie lękać się. Przyzwoitość. To wystarczy, żeby był spokój ducha...”

Jakub Władysław Wojewódzki, starzejący się gwiazdor TVN, nigdy nie ukrywał swoich partyjnych przekonań. Nic więc dziwnego, że nie podobają mu się wyniki wyborów. Styl, w jakim dał o tym znać również nie budzi zdziwienia. Zachował się jak zwykle. Tym razem jednak naciął się na dobrą ripostę Pawła Kukiza.

Po publikacji pierwszych sondażowych wyników wyborów Wojewódzki zamieścił zdjęcie karty do głosowania, na której odręcznie dopisano: "Bardzo się boję!". Pod napisem widnieją inicjały K.W.

Jeszcze przed wyborami Wojewódzki wskazał, w jak prostacki sposób podchodzi do polityki. "Polityka będzie w Polsce przynosić zauważalne efekty, kiedy mądrość, wiedza i kompetencja zacznie się rozpowszechniać tak szybko i sprawnie jak fanatyzm, bełkot i zwykła głupota. Polskie uczucie number one, jak tylko ktoś zaczyna mówić o demokracji. Dla mnie sprawa jest prosta" – pisał w swoim tekście. Dodawał, że „PiS nie zasługuje na władzę, a PO nie zasługuje na zaufanie”. „Jarosław Kaczyński to kwintesencja polskiej kultury krzywdy. Przetrącony przez los i historię lider Polski wczorajszej. Ewa Kopacz to polityk zastępczy o charyzmie prowincjonalnego felczera. Paweł Kukiz nie zasługuje już nawet na uwagę. Popierając go niedawno, nie liczyłem na kreację męża stanu. Ale liczyłem na kogoś z jaśniejszym stanem umysłu” – pisał Wojewódzki.

Artykuł na temat reakcji Wojewódzkiego zamieścił portal onet.pl. To nie uszło uwadze Pawła Kukiza, który zmasakrował gwiazdora.

„Oj tam... Ferrari to nie wszystko, Kuba. Każdy się boi. Sztuką jest nie lękać się. Ale też nie taką wielką-wystarczy spojrzeć w lustro i pomyśleć, że nic nie jest wieczne. Przyzwoitość. To wystarczy, żeby był spokój ducha” - poucza Jakuba Wojewódzkiego.

Widząc karierę celebryty z TVN można jednak mieć wątpliwości, czy ma on w domu jakiekolwiek lustro...

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook