Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Nauczę władzę pokory!

13.07.2015

Jednego nie można Pawłowi Kukizowi domówić: konsekwencji. Od początku mówił, że program wyborczy to kłamstwo i dalej trzyma się tego stwierdzenia. Konsekwentnie realizuje także swoje plany: odsunięcie od władzy Komorowskiego, referendum ws. JOW i nauczenie rządzących pokory. Co znajduje się jeszcze na liście Kukiza?

Kukiz na swoim oficjalnym profilu opublikował stary plakat wyborczy Donalda Tuska z cytatem: „Dam wam torby z darami, auto z alufelgami, portfel cały wypchany dolarami, tylko wybierz mnie, to taka piękna gra”. To wywołało ogromną dyskusję, w którą włączył się także sam Paweł Kukiz.

„W partiach obecnego kształtu program=obietnice. Niespełnialne oczywiście, ale pelikany łykają. Pokaż mi JEDNĄ partię, która od 1989 roku zrealizowała swój program? Ja NIE GADAM o programie tylko REALIZUJĘ STRATEGIĘ. Osiągania celów. I do tej pory to się udaje. A zaczynałem od ZERA. Od resetu układu z Systemem” – pisze Kukiz w odpowiedzi na liczne komentarze.

„»Program po polsku« to łatanie tego badziewia jakimiś hasełkami bez pokrycia, które łyknie społeczeństwo i da dalej tym pijawkom żyć w systemie dla pijawek stworzonym – napisał na swoim Facebooku i wylicza zrealizowane przez siebie założenia.

„Założyłem sobie kiedyś odsunięcie Komorowskiego od władzy - zrealizowane. Założyłem, że jako prezydent rozpiszę referendum w sprawie JOW - zrealizowane i to na dodatek cudzymi rękami. Założyłem sobie, że władzę nauczę pokory - w trakcie realizacji. Czy można mieć większy program niż zmiana ustroju Państwa? Ja mówię o zmianie Konstytucji, o UWŁASZCZENIU nas, chłopów pańszczyźnianych. A ludzie dają się wkręcić w in vitro i maryśkę – wyjaśnia ripostuje: „Śmieszne i straszne.”

Ujawnił także kilka spraw, które chce zrealizować pod wejściu do Sejmu.

„Dwukadencyjność i odebranie immunitetów na jazdę po pijaku, możliwość odwołania w trakcie kadencji w drodze referendum. No ale to przecież nie program, prawda?” – zauważa Kukiz.

mmil

[fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook