Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Nauczę władzę pokory!

13.07.2015

Jednego nie można Pawłowi Kukizowi domówić: konsekwencji. Od początku mówił, że program wyborczy to kłamstwo i dalej trzyma się tego stwierdzenia. Konsekwentnie realizuje także swoje plany: odsunięcie od władzy Komorowskiego, referendum ws. JOW i nauczenie rządzących pokory. Co znajduje się jeszcze na liście Kukiza?

Kukiz na swoim oficjalnym profilu opublikował stary plakat wyborczy Donalda Tuska z cytatem: „Dam wam torby z darami, auto z alufelgami, portfel cały wypchany dolarami, tylko wybierz mnie, to taka piękna gra”. To wywołało ogromną dyskusję, w którą włączył się także sam Paweł Kukiz.

„W partiach obecnego kształtu program=obietnice. Niespełnialne oczywiście, ale pelikany łykają. Pokaż mi JEDNĄ partię, która od 1989 roku zrealizowała swój program? Ja NIE GADAM o programie tylko REALIZUJĘ STRATEGIĘ. Osiągania celów. I do tej pory to się udaje. A zaczynałem od ZERA. Od resetu układu z Systemem” – pisze Kukiz w odpowiedzi na liczne komentarze.

„»Program po polsku« to łatanie tego badziewia jakimiś hasełkami bez pokrycia, które łyknie społeczeństwo i da dalej tym pijawkom żyć w systemie dla pijawek stworzonym – napisał na swoim Facebooku i wylicza zrealizowane przez siebie założenia.

„Założyłem sobie kiedyś odsunięcie Komorowskiego od władzy - zrealizowane. Założyłem, że jako prezydent rozpiszę referendum w sprawie JOW - zrealizowane i to na dodatek cudzymi rękami. Założyłem sobie, że władzę nauczę pokory - w trakcie realizacji. Czy można mieć większy program niż zmiana ustroju Państwa? Ja mówię o zmianie Konstytucji, o UWŁASZCZENIU nas, chłopów pańszczyźnianych. A ludzie dają się wkręcić w in vitro i maryśkę – wyjaśnia ripostuje: „Śmieszne i straszne.”

Ujawnił także kilka spraw, które chce zrealizować pod wejściu do Sejmu.

„Dwukadencyjność i odebranie immunitetów na jazdę po pijaku, możliwość odwołania w trakcie kadencji w drodze referendum. No ale to przecież nie program, prawda?” – zauważa Kukiz.

mmil

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook